Site rengi

Tasarım

Cumhuriyet Savcılarını bir kez daha göreve çağırdık: Halkın Kurtuluş Partisi olarak Sedat Peker’in ifşalarını yargıya taşıdık

09.07.2022
306
A+
A-

Her şey çok açık. Sedat Peker kendi verdiği rüşveti anlatıyor, tanıklık yapacak adamların isimlerini veriyor, o isimler doğru diyor; ama AKP’giller’in ve Reisinin hukuk bürolarına dönüşen Yargıdan tık yok.

Ne beklenir dava açmak için, yargılama yapmak için, soruşturmalar yapıp hesap sorulması için?..

Ama maalesef vatan aşkını söylemekten, gereğini yapmaktan korkanlar, kendilerine yönelik baskıları kaldıramayacağını düşünenler, sonunu düşünen acizler, hukukun, adaletin katline, bile isteye göz yumuyorlar.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Vatanımıza ve Halkımıza ve de insanlığımıza olan sorumluluğumuz gereği beklemiyoruz. Tarihe not düşüyor, AKP’giller ve avanesinin suçlarını kayıt altına aldırıyoruz.

Bu nedenledir ki, Sedat Peker’in son ifşalarını da yargıya taşıdık.

Suç duyurumuz sonrası Partimiz Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Saygıdeğer Halkımız;

Sedat Peker yine itiraflarda, suç isnatlarında bulunuyor ama Savcılar hâlâ hareketsiz.

Bildiğimiz gibi 5 Temmuz’da, Sedat Peker bu kez de Mesut Yılmaz’ın kumar seansı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Mesut Yılmaz’a yapmış olduğu şantaj sayesinde 5 milyon dolar aldığını ve üstüne de kendisinin ömür boyu çıkamaz dedikleri cezaevinden de yine o dönemin Devlet Güvenlik Mahkemesi Savcısı Engin Baltacı aracılığıyla tahliye edildiğini açıkladı. Bu şantaj sayesinde kendisine transfer edilen 5 milyon doların aracılığını yapanın da Mehmet Cengiz olduğunu açıkladı. Hesap olarak da akrabaları Zafer Salman’ın hesabını kullandıklarını açıkladı.

Bütün bunlara rağmen Cumhuriyet’in Savcıları sanki hiçbir şey olmamış gibi hareketsiz kalmaya, daha doğrusu Siyasi İktidardan, AKP’giller’den talimat beklemeye devam etmektedir. Sedat Peker yeni açıklamalarında Savcılara sesleniyor; “Niye soruşturma açmıyorsunuz? Bakın ben şantaj yaptım, suç işledim,” diye. Yine sessiz Savcılar.

Bunun yanında Zafer Salman, “Sedat Peker ne dediyse doğru söylüyor, Savcılar çağırsın, ben gerçekleri anlatacağım,” diyor. Savcılar yine sessiz kalıyor dolayısıyla Cumhuriyet’in Savcıları maalesef iktidarın emir eri haline gelmiştir. Yargımızın içine düşürüldüğü içler acısı durum maalesef budur.

Halkın Kurtuluş Partisi, tarihi sorumluluğu gereği bu suçlar karşısında mücadelesini sürdürmektedir. Ortada işlenen suçlardan suç işleme amacıyla örgüt kurma, zimmet, irtikâp, kamu görevlisinin suçu bildirmemesi, görevi kötüye kullanma, nüfuz ticareti, nitelikli yağma gibi 11 ayrı suçtan Sedat Peker, Mehmet Cengiz, Zafer Salman ve Engin Baltacı hakkında bugün itibariyle İstanbul Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Halkın Kurtuluş Partisi bu kanunsuzlukları ve kanun adamlarının hareketsizliklerine karşı mücadelesini sürdürmeye devam edecektir.

9 Temmuz 2022

HKP Genel Merkezi