Site rengi

Tasarım

Sağlık Emekçilerine nefretini, kinini kusan AKP’giller’in İmamı Ahmet Gür hakkında suç duyurusunda bulunduk

13.07.2022
252
A+
A-

AKP’giller’in ve tüm avanesinin fıtratında var okuyan, düşünen, sorgulayan, kafaları hurafelerle değil bilimle, bilgiyle dolu olan insanlarımıza düşmanlık.

Ne demişti AKP’giller’in “Prof” unvanlı bir şarlatanı:

“Ben daha çok cahil ve okumamış tahsilsiz kesimin ferasetine güveniyorum bu ülkede. Yani ülkeyi ayakta tutacak olanlar, okumamış, hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halktır.”

AKP’giller’in Reisi’de “Ulemaya soralım,” demişti.

AB-D Emperyalistlerinin katliam örgütü Kontrgerilla’nın güdümünde olan Ortaçağcı caniler Kahramanmaraş’ta, Çorum’da, Sivas’ta, ferasetine güvendikleri “İlkokul bile okumamış Cahil Halk”ı peşlerinden sürüklediler.

Allah’la çok rahat kandırabildikleri, ferasetine güvendikleri “İlkokul bile okumamış Cahil Halk”, daha 20’sinde genç askerlerin boğazlarını kestiler, Boğaziçi Köprüsü’nde.

Ulema deyip baş tacı ettikleri Ortaçağcılar kadınlarımızı insan yerine koymuyorlar, insanlığın yarısını eve tıkıyorlar, onları aşağılıyorlar, dövüyorlar, katlediyorlar, çocuklarımıza tecavüz ediyorlar.

İşte Konya Kayalar Camii İmamı Ahmet Gür: Muaviye-Yezid, günümüzdeki adıyla CIA-Pentagon diniyle kafası afyonlanan bir sureta insan, nükleer atık…

İnsanlarımıza, güzel ahlâkı değil haklarını arayan emekçilerin katlini öğütleyen, Gerçek İslam’la en ufak bir ilgisi bulunmayan CIA-Washington-Pentagon İslamı’yla, Muaviye-Yezid İslamı’yla “beyni” doktrine edilen bu sureta insana ve bu nükleer atığın halka saçtığı zehre sessiz kalmadık. Konya Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk.

Göstermelik olarak ve unutturmaya yönelik işten el çektirilmesine isyan ettik.

Suç duyurumuz sonrası Partimiz MYK Üyesi Adnan Okur Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Saygıdeğer Halkımız;

Laik Cumhuriyet’i yıkarak ülkeyi adım adım Ortaçağ karanlığına doğru her gün biraz daha sürükleyen AKP’giller, doğaları gereği düşünen, sorgulayan, zihinlerini işleten, akıllarını kullanan, doktorlarımıza, öğretmenlerimize, bilim insanlarımıza, aydınlarımıza karşı onulmaz bir düşmanlık besliyorlar. Çünkü bu beyinler kayıtsız kalmaz bu kadar vurguna, soyguna, talana, din alıp satmalara, Halkın Allah’la kandırılmalarına.

Bu sebeple insanlarımızı kafadan silahsızlandırmak, cahil bırakmak için canhıraş bir çaba içerisindedirler.

Tayyip Erdoğan ne diyordu Doktorlarımız için?

“Varsın gidiyorlarsa gitsinler”.

Ve Konya’da; AKP’giller’in İmamı Ahmet Gür okuyan, düşünen, sorgulayan aydın insanlarımıza düşmanlığı kusuverdi.

Ne demişti İmam?

“Doktorlar dedi ki, bugün grevdeyiz. Öldürmez misin sen? Dövmez misin, sövmez misin? Dün hastanelerin hiçbir tanesi görev yapamadı. Bu doktorların daha fazla öldürülmesini getirir, tahriktir”.

Bu söylemler AKP’giller’in ve Tayyip Erdoğan’ın Sağlık Emekçilerimizi, doktorlarımızı itibarsızlaştırmaya yönelik politikalarının sonucudur.

Bu ülkenin en vatansever, en Halksever, en doğasever partisi Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu söyleme karşı kayıtsız kalamazdık. Konya Kayalar Camisi İmamı hakkında; suç işlemeye tahrik, suçu ve suçluyu övme, kanunlara uymamaya tahrik, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlarını işlediği için suç duyurusunda bulunduk.

Sureta İnsan İmam’a karşı tepkiler büyüyünce İmam açığa alınmış.

Hayır bu yetmez!

Bu İmam TCK maddelerine göre yargılanıp, cezalandırılmalıdır.

Ve eninde sonunda bu İmam da bu ülkede bütün değerleri çürüten AKP’giller gibi yargılanıp, cezalandırılacaktır. Bu sondan kaçamayacaklardır!

13 Temmuz 2022

HKP Genel Merkezi