Site rengi

Tasarım

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Suriye Arap Cumhuriyeti Devlet Başkanı Beşşar Esad’ı Başkanlık Seçiminde Kazandığı Büyük Zafer Vesilesiyle Kutluyoruz

08.07.2021
309
A+
A-

Suriye Arap Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sayın Beşşar Esad;

Türkiye’nin en Yurtsever, Antiemperyalist, Enternasyonalist Partisi olan Halkın Kurtuluş Partisi; ABD-AB Emperyalistlerinin ve bölgemizdeki işbirlikçilerinin Suriye’yi Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde tıpkı Irak gibi, Libya gibi bölmeyi amaçlayan saldırılarını, provokasyonlarını ilk günden itibaren lanetlemiş, daima kardeş Suriye Halkı ve Önderliğiyle enternasyonalist dayanışma içerisinde olmuş, bu dayanışmasını her platformda dile getirmiştir.

Suriye Halkı, aradan geçen 10 yıllık zaman zarfında sizin önderliğinizde kahramanca mücadele etmiş, düşmanlarını püskürtmüş, en sonunda da yenilgiye uğratmıştır. Kahraman Suriye Halkı emperyalistlerin gururlarını kırmış, aynı zamanda cesur bir önderlik altında kenetlenen bir halkın her türlü düşmanı yenebileceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Partimiz bu süreçte, ABD Emperyalistlerinin emirleri doğrultusunda Suriye’ye savaş açan, oradaki Ortaçağcı çetelere silah, mühimmat ve eğitim desteği sağlayan, “Emevi Camii’nde namaz kılma” rüyaları gören, devletlerimiz ve halklarımız arasına düşmanlık tohumları ekmeye çalışan AKP Hükümetine karşı da açıktan, net bir mücadele yürütmüştür. Emperyalistlerle işbirliği halinde hem Türkiye Halkına hem Suriye Halkına düşmanca tutumlar takının AKP Hükümetine karşı mücadelemiz bugün de aralıksız şekilde sürmektedir. Partimiz aynı zamanda sadece destek açıklamalarıyla yetinmemiş, AKP Hükümetinin uluslararası yasaları ihlal ederek Suriye Devletine ve Halkına karşı işlediği suçları Uluslararası Ceza Mahkemesine taşımıştır.

Suriye Arap Cumhuriyeti’nde yapılan son Devlet Başkanlığı Seçimlerinde, yüzde 95,1’lik oy oranıyla kazandığınız kesin zafer, Suriye Halkıyla Önderliğinin nasıl kenetlendiğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Seçim sonrası sizin de ifade ettiğiniz gibi bu büyük zafer; işbirlikçilerin, ajanlarının ve efendilerinin suratlarına bir tokat gibi inmiştir.

Bu büyük zaferden dolayı şahsınızı ve Suriye Arap Cumhuriyeti’nin kahraman halkını canı gönülden kutluyor, emperyalistlere ve bölgemizdeki işbirlikçilerine karşı mücadelenizi destekliyor, nihai zafere giden yolda sizlere başarılar diliyoruz.

 

Zafer Mutlaka Direnen Halkların Olacaktır!

Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi!

Yaşasın Halkların Kardeşliği!

Yaşasın Enternasyonal Dayanışma!

3 Haziran 2021

 

Halkın Kurtuluş Partisi

Başkanlık Kurulu