Site rengi

Tasarım

Halkın Kurtuluş Partisi, yolsuzlukların, sahtecilerin, dolandırıcıların, kamu malı aşırıcılarının peşini bırakmıyor:AKP’giller’in sahte diplomalı Pehlivanı Hamza Yerlikaya hakkında suç duyurusunda bulunduk!

09.08.2020
365
A+
A-

 

Hepsinin en az bir tane yüz kızartıcı suç lekesi var. Hiçbiri kamu görevi göremeyecek nitelikte bu AKP’giller’in. Başta Reisleri olmak üzere binbir sahtecilikle bulundukları makamı işgal ediyor, kamu malı yağmacılığı yapıyorlar. İşte bunlardan en sonuncusu Milli(!) Sporcu Hamza Yerlikaya.

Milletvekilliği yapmış, halen “Reis”in Başdanışmanlığını yürüten bu zat, kanunda aranan hiçbir şartı taşımamasına rağmen Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı geçtiğimiz günlerde.

Hemen akabinde de arşivden bir haber çıkageldi karşımıza. Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesinde resmi belgede sahtecilik suçlaması ile yapılan yargılamada, kendisinin ortaokul mezunu olduğunu, birilerinin gelip bu sorunu çözeceklerini söyledikten sonra kendisine lise diploması getirdiğini, bu sahte diploma ile Gazi Üniversitesine kayıt yaptırdığı itiraf etmiş. Mahkemenin sonucuna dair bir veri yok arşiv bilgilerinde.

İşte Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Efe’nin görevlendirmesiyle Parti avukatlarının yasal yolları kullanarak mahkeme dosyasını incelemeleri sonucunda işin gerçeği ortaya çıkıverdi. Hamza Pehlivan, hüküm giymiş ancak ertelenmiş. Dosyanın gidişatı Hamza Efendi’nin ciddi ceza almasını sağlayacak yönde iken anlaşılan o ki bir gizli el dokunuvermiş, Pehlivan Efendi en hafifi ile kurtarılmış.

Ancak bu Pehlivan Efendi sahte lise diploması ile üniversitelerden önlisans, lisans ve yüksek lisans mezunu oluvermiş. Ve de bir Kamu Bankası olan Vakıfbank’ın Yönetim Kurulu üyeliğine kadar getirilmiş.

Bu AKP’giller, Genel Başkan’ımızın da çok açık ifade ettiği gibi kriminal bir çete. İçlerinde en “masumlarının” suçları sahtecilik, dolandırıcılık, kamu malına zarar verme, güveni kötüye kullanma. Öylesine örgütlü, planlı hareket halindeler ki yıllardır, iktidara gelişleri de, iktidarda kalışları da yalanla, dolanla, hileyle, dümenle. Artık bu CIA İslamcılarının genetik kodlaması böyle dizayn edilmiş. Alınteri dökerek, çalışarak, didinerek, hak yemeden, kul hakkını gasp etmeden, halkın alınterini birilerine peşkeş çekmeden bir yerlere gelmek bunların kitaplarında yazmıyor.

Ama bu ülkenin gerçek insanları var. Bu ülkenin gerçek devrimcileri var. AB-D Emperyalistlerine, yerli satılmışlara, Ortaçağcı gericilere, halkın değerlerini yerli yabancı Parababalarına peşkeş çekenlere karşı mücadeleyi bir an bile bırakmamış gerçek vatanseverler var: Halkın Kurtuluş Partililer.

Güzelim ülkemizi yağma Hasan’ın Böreği olarak görüp afiyetle midelerine götürmek için çalışanların lokmalarını kursaklarında bırakmaya yeminli Halkın Kurtuluş Partisi; bu açık peşkeşi, bu dümeni, bu açık sahteciliği de yargıya taşıdı. Pehlivan, Pehlivan’ı yasadışı, hukuk dışı, ahlâk dışı, vicdan dışı mindere süren, bu dolabı dümeni kuran, göz yuman AKP’giller ve Reisi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu sonrası HKP Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı, Ankara İl Yöneticisi Av. Ayça Okur adliyenin önünde basın açıklaması yaptı.

Ayça Okur şu sözleri dile getirdi:

“2 Temmuz 2020 itibariyle, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olan, 23.Dönem Milletvekili olan ve geçtiğimiz günlerde Vakıfbank Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Hamza Yerlikaya hakkında sahte diploması nedeniyle “Görevi kötüye kullanma, Resmi belgede sahtecilik, Nitelikli dolandırıcılık ve Suç Örgütleri” suçlamasıyla bir suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurumuzu ne yazık ki kalemler almaktan çekiniyorlar, başsavcının talimatı olmadan suç duyurumuzu hiçbir personel kabul edemedi.

“Bu sefer çok açık bir durum var ortada. Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesinin kararını gördük, değerlendirdik. Sahte diploması olduğunu, ortaokulu mezunu olduğunu, kendisine birilerinin gelip lise diploması verdiğini, bu sahte lise diploması ile Gazi Üniversitesine kayıt yaptırdığını ikrar etmiştir. Sonrasında önlisans, lisans, yüksek lisans diplomaları almıştır. Bu dosyada ikrar ettiğini gördük. Bunun tek başına yapılabilmesinin mümkün olmadığı kanaatindeyiz. AKP’giller bir bütün halinde kriminal bir suç örgütü şeklinde çalışıyorlar. Reis’inin de diplomasız olduğunu biliyoruz. Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) her zaman tüm yolsuzlukların, yüz kızartıcı suçların takipçisi olmaya devam edecek. Halkımıza borcumuzdur.”

 

02.07.2020

 

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

Link verelim!