Site rengi

Tasarım

HKP, Uluslararası Hukuku takmayan, Birleşmiş Milletler Antlaşmasını hiçe sayan, ne yasa ne Anayasa takmayan AKP’giller ve Reisinin yakasını bırakmıyor ve bir kez daha tarihe not düşüyor

10.03.2019
508
A+
A-

Biz çok iyi biliyoruz, yaptığımız bu suç duyurusunu da kabul edecek, gereğini yaparak eskilerin deyimiyle tahkikat başlatacak yürekli bir savcı kalmadı…

Oysa bu suç duyurularını yapmaya bile gerek yok bu ülkede. Gerçekten gücünü haktan hukuktan alan ve ülkemizin bağımsızlığına, hukukun üstünlüğüne, komşu ülkelerle barış içinde bir arada yaşama gerekliliğine inanan savcılar, hâkimler olsaydı, daha doğrusu suç duyurumuza konu olan savaş suçunu işleyen AKP’giller ve İmamı ülkede Hukuku ayaklar altına almasaydı, Savcıların, Hâkimlerin re’sen harekete geçip soruşturma başlatmaları gerekirdi.

Ama maalesef Yargı AKP’giller’in suçlarını görmezden gelen, daha tehlikelisi bu suçlara yasal kılıflar uyduran bir konuma düşürüldüğü için, AKP’giller’in Ulusal ve Uluslararası bütün yasa, antlaşmalara göre suç olan Savaş Suçlarına “DUR” diyecek yürekli bir savcı ve hâkim beklemek artık ölü gözünden yaş beklemekle eşdeğer hale geldi.

HKP olarak yıllardır yapıyoruz bu suç duyurularını. Özellikle AKP’giller’in işlediği Savaş Suçlarını an geçirmeksizin yargıya taşıdık. Aslında AKP’giller’in işledikleri Savaş Suçlarına yönelik ilk yaptığımız suç duyurumuz işleme alınıp gereği yapılmış olsaydı, gerçekten Halkını ve komşu Mazlum Halkları düşünen, kardeşliği, mazlum Halklarla barışı düşünen bir Yurtsever hükümet olsaydı:

Ülkelerine karşı başlatılan Haçlı Saldırısından kaçan beş milyon civarındaki yüreksiz Suriyeliyi beslemek için, ortalama 70-80 milyar dolar civarında bir para, halkımızın alınterinden çalınarak harcanmazdı.

Yarın ne kötülük yapacağı bilinmeyen IŞİD’cisi, El Kaide’cisi ve her türden Ortaçağcı meczubu dolmazdı ülkemize.

Ülkemiz Yeni Sevr’e doğru koşar adım gitmezdi.

İkinci bir İsrail olacak Amerikancı bir Kürt Devletinin sözü bile edilemezdi.

Yarım Milyon civarında Suriyeli şu anda yaşıyor olurdu.

Maalesef, Türkiye’nin, halkın çıkarları diye bir şey umurlarında olmayan AKP’giller’e halkımız 17 yıldır mahkûm edilmiştir. Bunlar kendilerini, devşiricileri ve yapımcıları ABD’ye hizmetle ve onun emperyalist çıkarlarını bölgede uygulamakla görevli saymaktadırlar.

Yani bunlar, Türk Milletine, Türkiye Halkına değil; sadece efendileri ABD’ye hizmete adanmışlardır…

Bunlardan an geçirmeksizin kurtulmazsak, ihanetlerine daha da ara vermeksizin devam edecekler ve ülkeyi, halkı felaketten felakete sürükleyeceklerdir…

Bunlardan ihanetten, kötülükten başka hiçbir şey gelmez vatana ve halkımıza…

Bağımsız, objektif ve hukukun üstünlüğüne uygun bir soruşturma yürütüldüğünde bu gidişata bir nebze de olsa dur denebilir.

Ne yapalım… İş yine başa düştü…

Bir kez daha bu ülkenin yiğitlikler, dürüstlükler, doğruluklar hareketi HKP, artık kör gözlere batarcasına işlenen ve her geçen gün ortaya çıkan delillerle kesinlik kazanan AKP’giller’in Savaş Suçunu yargıya taşıdı.

Halkçı Hukukçular; Genelkurmay Başkanlığı eski İstihbarat Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin’in medyaya yansıyan açıklamalarıyla, bir kez daha ortaya çıkan ve AKP’giller’in her geçen gün daha da kabaran Savaş Suçları için, mesleki unvanının önünde “Cumhuriyet” yazan savcılara görevlerini yapmak üzere suç duyurusunu teslim etti. 11 Şubat 2019

(Suç duyurusu dilekçesini aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.)

HKP Genel Merkezi