Site rengi

Tasarım

İstanbul Sözleşmesi’nin feshini onamak hukuksuzluktur! Kadın düşmanlığıdır! Bu hukuksuzluğu ülkemizin dört bir yanında protesto ettik!

25.07.2022
291
A+
A-

AKP’giller’in hukuk bürolarına dönüşen yargı, ne yazık ki bir hukuksuzluğa daha imza attı.

Danıştay 10. Dairesinin çoğunluk üyeleri İstanbul Sözleşmesi’nin tek imza ile bir gecede Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile feshedilmesini onayarak anayasal suç işlemişlerdir.

Bu karara imza atan yargı mensupları usulsüz ve hukuksuz bir işlem yaptıklarını da çok iyi bilmektedirler. Bu kararı alırken aynı zamanda AKP’giller’in oy deposu olan tarikatlara, cemaatlere de gerekli mesajı vermişlerdir.

Bu karar kabul edilemez bir karardır. Bizler Kurtuluş Partili Kadınlar olarak Danıştay 10. Dairesinin vermiş olduğu bu hukuksuz ve Anayasaya aykırı kararı birçok ilde eylemler yaparak protesto ettik.

BURSA

Bursa’da yoldaşlarımız 21 Temmuz Perşembe günü saat 18.30’da Kent Meydanı’nda bir araya geldiler. Burada basın açıklaması Bursa İl Yönetim Kurulu ve Kadın Komitesi üyesi Gülistan Çelik Yoldaş’ımız tarafından yapıldı.

İSTANBUL

Aynı gün İstanbul’da da yoldaşlarımız Danıştayın kararını protesto ederek Kadıköy İskele Meydanı’nda saat 19.30’da basın açıklaması yaptılar. Burada Partimiz MYK ve Merkezi Kadın Komitesi Üyesi Safiye Arslan Yoldaş’ımız basın açıklamasını yaptı.

İZMİR

Eylemlerimiz Cuma günü de devam etti. 22 Temmuz Cuma saat 18.00’de, İzmir’de Karşıyaka Çarşı girişinde protesto eylemimizi gerçekleştirdik. Eylemde basın açıklaması Merkezi Kadın Komitesi Üyesi Prof. Dr. Özler Çakır Yoldaş’ımız tarafından yapıldı.

ANKARA

Aynı gün Ankara’daki yoldaşlarımız da Kızılay Karanfil Sokak’ta bulunan Parti Genel Merkez binamızın önünde protesto eylemlerini gerçekleştirdiler. Burada da basın açıklamasını Partimizin Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av. Ayça Okur Yoldaş yaptı.

 ADANA

Adana’da yoldaşlarımız, 22 Temmuz Cuma günü parti binamızda bir araya gelerek konu ile ilgili basın metnimizi okuyarak üyelerimizle birlikte değerlendirmelerde bulundular. Burada basın metnimizi Adana İl Yöneticisi ve Merkezi Kadın Çocuk Komitesi Üyesi Ayşe Küçükosmanoğlu Yoldaş’ımız okudu.

 HATAY

Hatay’da yoldaşlarımız 24 Temmuz Pazar günü saat 17.00’de İskenderun ilçesinde bulunan Güvercinli Park’ta protesto eylemlerini gerçekleştirdiler. Eylemde basın açıklaması Sema Yuva Yetkin Yoldaş’ımız tarafından yapıldı.

Eylemlerimizde “Danıştay’ın İstanbul Sözleşmesi Kararı Ortaçağcı Faşist Din Devleti’ne Gidişin Adımıdır!” pankartı açıldı. Çeşitli dövizler açarak attığımız sloganlarla tepkimizi ortaya koyduk. Tüm eylemlerimizde Merkezi Kadın Komitemiz tarafından hazırlanan basın metni okundu.

Bizler AKP’giller’in ve onların yandaşlarının her türlü haksız ve hukuksuz uygulama ve kararlarına karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Kadınları, Ortaçağ karanlığına götürmek isteyen AKP’giller’in kadın düşmanı politikalarını teşhir etmeye devam edeceğiz.

Danıştayın Kararı Hukuksuzdur!

Laiklik Kadının Özgürlüğüdür!

Şeriat Ortaçağ’dır!

Kadın Erkek El Ele Kurtuluş Partisi’ne!

Kadının Kurtuluşu İşçi Sınıfının Kurtuluşundan Bağımsız Değildir!

 

24 Temmuz 2022

Kurtuluş Partili Kadınlar