Kurtuluş Partisi Koronavirüs sürecinde de devrimci sorumluluğunu yerine getirmeye devam ediyor

05.05.2020
A+
A-

Bir süredir tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan ve hayatı felç eden Koronavirüs pandemisini Parababaları ve onların siyasi temsilcileri kendileri lehine fırsata çevirip, zulüm düzenlerinin devamını sağlamaya çalışırken, onların sınıf düşmanları olan biz Kurtuluş Partililer de Koronavirüs sürecinde mücadelenin karantinaya alınamayacağını; gerek teorik, gerek pratik mücadelenin her şart altında sürdürüleceğini gösterdik.

Bu süreçte bilimin emri gereği sokaklarda, meydanlarda eylemler, basın açıklamaları yapamasak da, günlük pratik faaliyetlerimizin en azından bir bölümü zorunlu olarak sekteye uğrasa da, sürecin başından itibaren sosyal medya üzerinden yaptığımız paylaşımlarla, canlı yayınlarla AB-D Emperyalistlerini ve yerli taşeronları olan AKP’giller’i teşhir etmeye devam ettik; halkımızı siyasi, ekonomik konularda, sağlıkla, eğitimle, hukukla ilgili konularda bilgilendirmeye devam ettik.

Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut’un ufuk açan, Türkiye ve dünyaya ilişkin mevcut durumu bilimin ışığında anlattığı, yol gösterdiği değerlendirme yazıları tüm hızıyla devam etti.

Devrimci Sınıf Sendikacılığının Türkiye ve dünyadaki bayraktarı Nakliyat-İş Sendikası’nın Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’yla gerek 1 Mayıs öncesi gerek 1 Mayıs günü yaptığımız programlarla İşçi Sınıfının dününü ve bugününü, içinde bulunduğu durumu değerlendirdik.

HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak, en güncel konularla ilgili yaptığı bir dizi canlı yayınla AKP’giller İktidarının ihanet projelerini bir kez daha tüm çıplaklığıyla teşhir etti.

HKP Merkez Komite Üyesi ve Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran 23 Nisan’da “Bir Devrim Meclisi olarak 23 Nisan Meclisinin ruhu 100. yılında İkinci Kurtuluş Savaşı mücadelemizde yaşıyor” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

HKP MYK Üyesi ve İstanbul İl Sekreteri Ramazan Kap, 24 Nisan’da Ermeni Soykırım Yalanını bir kez daha teşhir etti.

HKP MYK Üyesi Halil Arabulan’ın moderatörlüğünde, yiğit Real Direnişçileri Yaşar Kara ve Yılmaz Balkese’yle yapılan canlı yayında Türkiye’deki sendikal hareket değerlendirildi, Türkiye’deki İşçi Sınıfı Hareketi’nin tek temsilcisinin Partimiz ve Nakliyat-İş Sendikası olduğu bir kez daha gözler önüne serildi.

Eczacı Yoldaşımız Mesut Küçükosmanoğlu, “Korona Salgını Döneminde Dünya ve Türkiye’de ilaç politikaları” başlıklı sunumuyla Parababalarının Türkiye’deki sağlık ve ilaç politikalarını anlattı. Prof. Dr. Ercan Küçükosmanoğlu ise “Korona Salgını günlerinde sağlık sistemimiz” adlı bir sunum gerçekleştirdi.

Halkçı Hukukçularımız Av. Doğan Erkan ve Av. Halil Ağırgöl, çeşitli güncel konularda halkımızı bu kez sosyal medya üzerinden bilgilendirdi.

Nakliyat-İş Sendikası Ankara Bölge Temsilcisi Bayram Karkın ve Örgütlenme Uzmanı Mehrali Yücedağ’ın katıldığı canlı yayında “Taksim’i 1 Mayıs Alanı Yapma Mücadelesi” anlatıldı.

İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü olan 1 Mayıs’ta, HKP MYK Üyesi ve İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina’nın moderatörlüğünü yaptığı, yüz binlerce kişiye ulaşan ve ilgiyle izlenen canlı yayın programında Türkiye’nin dört bir tarafındaki direnişçi işçilere bağlanılarak 1 Mayıs’ın gerçek ruhu hissettirildi.

Yine Halkçı Kamu Emekçilerimiz eğitim, pedagoji ve sağlıkla ilgili çeşitli mecralarda verimli, doyurucu programlar gerçekleştirdi.

Parti Gençliğimizin “Sosyal Mesafeyi Koru, Siyasi Mesafeyi Yakınlaştır!” sloganıyla yaptığı günlük kitap tanıtımları ve çeşitli demokratik kitle örgütleri bünyesinde yapılan programlar büyük ilgi çekti.

Hal ve şartlar ne olursa olsun, Türkiye Devrimi’nin Önderi, Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın söylediği ve yaptığı gibi “… bir delik bulup kızıl soluğumuzu halka duyuracağız!” Geçmişte bunu yaptık, gelecekte de bunu yapacağız!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

2 Mayıs 2020

Kurtuluş Partililer