Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: 1 Mayıs 2020’de de Taksim 1 Mayıs Alanı’ndaydık

05.05.2020
648
A+
A-

Yaşasın 1 Mayıs!

İşçilerin Sağlığı Patronların, Kapitalistlerin Kârından Değerlidir!

Bugün 1 Mayıs’ı Koronavirüs salgını nedeni ile kitlesel kutlayamamanın verdiği buruklukla birlikte Taksim Meydanı’nda ve Kazancı Yokuşu’nda 1 Mayıs Şehitlerimizi anmanın gururunu yaşıyoruz.

Çünkü sokağa çıkma yasağına rağmen sendikamız temsili düzeyde Üyelerimizin, Yöneticilerimizin, Real Market ve Uzel Makine Direnişçilerinin katılımı ile 1 Mayıs kutlamamızı gerçekleştirdik.

AKM binasının önünde 1 Mayıs pankartımızı açarak kortej oluşturduk. 1 Mayıs marşını söyleyerek, slogan atarak önce Taksim Anıtı’na çelengimizi koyduk.

Burada Genel Başkan’ımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu kısa bir konuşma yaptı.

Başkan’ımız konuşmasına tüm İşçilerin, Emekçilerin 1 Mayıs bayramını kutlayarak başladı.

Bu yıl pandemi nedeni ile ilan edilen sokağa çıkma yasağı gölgesinde az sayıda İşçi ve Direnişçi ile 1 Mayıs’ı kutladığımızı belirterek, bütün yasaklamalara karşın mücadelemiz devam edecek, dedi.

Taksim Anıtı’ndan sonra pankartımız ile yürüyüş ve sloganlar atarak Kazancı Yokuşu’na gidildi. Burada şehit olan işçiler anısına karanfil bırakıldı.

Genel Başkan’ımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu burada da yaptığı konuşmada,  şehit olan işçilerin kanının yerde kalmayacağını, hesabını soracağımızı belirtti. Attığımız sloganların ardından Taksim Meydanı’ndaki 1 Mayıs kutlamamız sona erdi.

Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı alanda birçok güvenlik noktasından geçerek alana alındık. Polisin bütün engelleme ve yönlendirmesine rağmen Sendika olarak açıklamalarımızı ve sloganlarımızı attık. Alanda görevli bir polis memurunun, “yine farkınızı ortaya koydunuz” demesi, alandaki yasaklamaları, engellemeleri aştığımızın bir ifadesi idi.

Bu yıl İşçi Sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs’ı Koronavirüs salgını nedeni ile kitlesel olarak alanlarda, meydanlarda kutlayamadık. Ancak her koşulda 1 Mayıs heyecanımızı, coşkumuzu yaşatarak bundan sonraki yıllarda da Direnişlerimizle, Grevlerimizle Taksim Meydanı’nda olacağız.

 

Yaşasın 1 Mayıs İşçi Bayramı!

İşçi Sınıfımızın Uluslararası Birlik-Dayanışma Mücadele Günü Kutlu Olsun!

1 Mayıs 2020

Nakliyat-İş Sendikası