Mandacılar; Yurtseverleri kendi evine sokmuyor

09.08.2020
A+
A-

Gerçek bir yurtsever, vatansever olan Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri, Emekli Kurmay Albay Sayın Ümit Yalım; Ege Denizi’nde 18 Adamızın ve 2 Kayalığın Yunanistan tarafından işgaline seyirci kalan AKP’giller’i yıllardır teşhir ediyor. Suç Duyurularında bulunuyor.

Sayın Yalım; Yunan siyasetçi ve askerlerin dönem dönem Ege Adalarında yaptıkları egemenlik gösterilerini önceden tespit edip teşhir eden birisidir. AKP’giller’in de bu işgal ve ilhaka karşı sessiz kalmasının vatana ihanet olduğunu ve yargılanmaları gerektiğini ve yargılanacaklarını cesurca söyleyen bir askerdir.

Bazı emekli askerler gibi; Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk vb. davalardan yıllarca hapis yattıktan sonra iktidara biat etmeyi ya da köşesine çekilip sessiz kalmayı tercih etmemiştir. Gerçek bir antiemperyalist, laik, yurtsever bir asker olarak, Vatan Topraklarımızın savunusunu yapmaya devam etmektedir.

Bu zeminde kendisi ile dayanışma içinde olduk, oluyoruz.

Sayın Yalım’ın bu kararlı duruşu AKP’giller’in tepkisini çekmekte. AKP’giller zaman zaman hakkında suç duyurularında bulunmakta ve AKP’nin hukuk bürolarına dönüştürülen mahkemelerde yargılanmaktadır. Son olarak da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun açtığı tazminat davası nedeniyle Ankara Adliyesinde görülen davaya geldiğinde, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genel Kurmay Başkanı Yaşar Güler’in emriyle bir yıl Orduevlerine girişinin yasaklandığı öğrenilmiştir.

Sayın Yalım’a Necdet Özel döneminde de benzer bir yasak uygulanmıştı, ancak Askeri İdare Mahkemesi bu yasağı kaldırtmıştı.

15 Temmuz’da Pensilvanyalı İblis’in çakallarına teslim olan, elleri kelepçelenip yerlerde sürüklenerek derdest edilen bu “tören paşaları”, şimdi Türk Ordusu’nun gerçek vatansever bir subayının Orduevine girişine yasak koymaktalar. Bu yasak, Sayın Yalım’ın AKP’giller’in vatan satıcılıklarını teşhir eden duruşundan intikam alma amaçlıdır.

Ama bugüne kadar yıldıramadılar, bundan sonra da yıldıramayacaklar. Orduevleri Hulusi ve Yaşar nam hafızların malı değildir. Sayın Ümit Yalım da düşman askeri değildir. Türk Ordusu’nun kahraman bir subayıdır. Kendisine getirilen bu yasağı protesto ediyoruz ve kendisi ile her türlü dayanışma içinde olduğumuzu bildiriyoruz.

Aşağıda Ümit Yalım tarafından kaleme alınmış olan Basın Açıklamasını aynen yayımlıyoruz.

17 Temmuz 2020

 

HKP Genel Merkezi