Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş 12. Olağan Genel Kurulu için dünya çapındaki sendikal örgütlerden gelen dayanışma mesajlar

10.02.2020
472
A+
A-

Fransa’daki CGT’ye bağlı Versay Demiryolu İşçileri Sendikası’nın mesajı

 

DSF’ye bağlı TUI Transport üyesi Versay’daki demiryolu işçilerinin sendikası CGT, Nakliyat-İş kongre üyelerine kardeşçe ve militan selamlarını iletmektedir.

Ali Rıza Yoldaş’a ve hepinize nazik davetiniz için teşekkür ederiz. Fransa’da devam etmekte olan grevden dolayı sizinle bir arada olamıyoruz, bunun için özür dileriz.

Fransa’daki demiryolu işçileri, Macron ve efendilerine, büyük kapitalist tekellere, emeklilik sistemimizi alt üst etme projesine karşı süresiz grevin ellinci gününde. Ve kavgayı tamamen zafer elde edinceye kadar sürdürecek!

10 günlük ilk grevin ardından, aslında demiryolu işçileri emeklilik haklarının korunması konusunda zafer kazandı ancak bu zaferin diğer iş kollarında da kazanılması ve gelecek nesiller için bu grevi devam ettirme kararı aldı.

Bu onların sınıf bilincinin ne kadar yüksek olduğunun göstergesidir.

Fransa’daki eylemler için dünyanın beş kıtasında üyeleriyle büyük bir kampanya örgütleyerek işçi dayanışması gösterdikleri için Georges Mavrikos’a ve DSF’ye teşekkür ederiz.

Nakliyat-İş bize destek olmak için ilk eylem yapan sendikalardan biriydi, İstanbul Fransa Başkonsolosluğu önünde yaptıkları eylemde gösterdikleri enternasyonal dayanışma için teşekkür ederiz.

Ali Rıza Yoldaş’ın yönetimindeki bir Nakliyat-İş delegasyonunu Paris ve Versay’daki eylemcilerle bir araya getirmek ve aramızdaki bağları sağlamlaştırmak için ağırlamayı umarız.

Kapitalizme karşı savaş ve dünyadaki tüm işçiler arasında kardeşlik!

Yaşasın Nakliyat-İş Kongresi!

Yaşasın grev, yaşasın enternasyonal dayanışma!

Yaşasın sınıf sendikacılığı ve yaşasın DSF!

 

Suriye Sendikaları Genel Federasyonu (GFTU) dayanışma mesajı

 

Nakliyat-İş’teki sevgili yoldaşlar ve dostlar,

Olağan genel kurulunuza katılmamız yönündeki nazik davetinizden dolayı en samimi teşekkürlerimizi iletiyoruz. Ne yazık ki Suriye Sendikaları Genel Federasyonu’nun beş yılda bir düzenlenen Genel Kongresi bu yıl 13-16 Şubat tarihlerinde yapılacağı için, bu önemli kongrenize katılamamaktan dolayı özürlerimizi iletiyoruz.

Kongrenize Türkiye’den ve dünyanın dört bir tarafından katılan kardeşlerimize en iyi başarı dileklerimizi sunuyoruz.

Saygılarımızla,

Dr. Adnan Azzouz

Suriye Sendikaları Genel Federasyonu

Uluslararası Departmanı

 

Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti

Taşımacılık ve Denizcilik İşçileri Sendikası’nın mesajı

 

Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Taşımacılık ve Denizcilik İşçileri Sendikası, Türkiye Devrimci Kara, Hava ve Demiryolu Taşımacılığı işçileri Sendikası Nakliyat-İş’in 12. Kongresine ve kongreye katılan tüm delegelere içten selamlarını iletmektedir.

Sendikanızın emperyalizme karşı mücadelesini; sınıfın kurtuluşu, sosyal ilerleme ve işçilerin refah düzeyini yükseltmek için sürdürdüğü mücadelesini büyük bir takdirle karşılıyoruz.

Eminiz ki 12. Kongreniz, emperyalizmin saldırılarına ve savaş manevralarına karşı yürütülen mücadelenin, işçilerin haklarının ve çıkarlarının savunulması mücadelesinin güçlendirilmesine önemli bir katkı sağlayacaktır.

Sendikalarımız arasındaki dostça ilişkilerin her alanda gelişeceğine dair inancımızı ifade ediyor, bu vesileyle tüm kalbimizle kongrenizin, katılımcıların içten çabalarıyla başarılı bir şekilde sonuçlanmasını diliyoruz.

Saygılarımızla,

Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti

Taşımacılık ve Denizcilik İşçileri Sendikası

Merkez Komitesi

 

Venezuela’daki ASNT Sendikası’nın mesajı

 

Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti’ni korumayı kendisine görev edinmiş Venezuela Taşımacılık İşçileri Sendikası olarak Nakliyat-İş Sendikası’na ve militan başkanı Ali Rıza Yoldaş’a 12. Kongrelerinde en içten başarı dileklerimizi iletiyoruz.

Yaşasın Kardeş Türkiye Halkı!

Yaşasın İşçi Sınıfı!

 

Venezuela’daki ASNT Sendikası bünyesindeki kadın sendikacıların mesajı

 

Venezuelalı kadınlar, kardeş Türkiye İşçi Sınıfına mensup kadın işçilere kardeşçe, devrimci ve Bolivarcı selamlarını göndermektedir. Sizleri selamlıyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Sizler Türkiye’de kapitalizme karşı mücadele ederken bizler de ABD Emperyalizminin saldırılarına karşı mücadele ediyor, sürekli savaş tehdidi altında yaşıyoruz. Ancak ortak mücadeleyle başarı elde edebiliriz. Sizleri ve işkolumuzun DSF’ye bağlı enternasyonali TUI Transport’un dünya lideri Ali Rıza Yoldaş’ı kardeşçe selamlıyoruz.

Hasta la Victoria Siempre!

 

 

 

Portekiz’deki FECTRANS Sendikası’nın mesajı

 

Değerli Yoldaşlar,

Kongrenize katılamamış olmanın üzüntüsüyle bizi davet ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Kongreye katılan tüm delegelere ve işçilere en içten selamlarımızı gönderiyoruz.

Kongrenizin tüm dünyadaki işçilerin mücadelesine büyük katkılar yapmasını diliyoruz. Adil ve dayanışma içinde bir toplumun kurulması adına sizlerin yürüttüğü mücadele aynı zamanda bizlerin mücadelesidir.

Mücadele her koşulda sürecektir.

FECTRANS Sekretaryası

 

DSF’ye bağlı TUI Transport’un Latin Amerika’daki bölgesel örgütü FUTAC’ın mesajı

 

Dünya Sendikalar Federasyonu’nun işkolu enternasyonali olan TUI Transport’un Latin Amerika’daki bölgesel örgütü olan FUTAC’a bağlı örgütler ve işçiler,Türkiye Devrimci Kara, Hava ve Demiryolu Taşımacılığı işçileri Sendikası Nakliyat-İş’in 12. Olağan Kongresini selamlamaktadır. FUTAC, kongreye katılan tüm ulusal ve uluslararası delegelere, Türkiye’deki taşımacılık işkolunda çalışan işçilerin ekonomik ve sosyal haklarını ve çıkarlarını koruma yönünde yapılacak tartışmalarda, analizlerde, değerlendirmelerde, planlamalarda ve eylem kararlarında başarılar diler.

Kazanmak için birleşelim, örgütlenelim ve savaşalım!

 

RicardoMaldonadoOliviares                                           MarcoLombardiCuzzi

Genel Sekreter                                                                  Başkan

 

Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu (ITF) Kara Taşımacılığı Bölüm Sorumlusu Noel Coard’un dayanışma mesajı

 

Nakliyat-İş Sendikası’nın 9 Şubat 2020’de gerçekleştirilecek 12. Olağan Genel Kurulu’na yönelik nazik daveti için teşekkür ediyoruz.

Maalesef ajandamızdaki uzun vadeli yoğunluktan dolayı kongrenize katılamayacağım, ne yazık ki belirtilen tarihte uygun bir ITF temsilcisi de bulunmamaktadır.

ITF ve Kara Taşımacılığı Bölümü için Nakliyat-İş önemli ve ilerici bir sendikadır. Cesur mücadeleniz daha iyi yaşam şartlarına erişmek için işçileri bir araya getirmektedir. ITF olarak her zaman sizin ve mücadelenizin yanında olacağız.

Lütfen delegelere selamlarımız ve Kongrenin başarılı olmasına yönelik içten dileklerimi iletiniz.

 

Kuzey Kıbrıs Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (DEV-İŞ)’in mesajı

 

Sn. Ali Rıza Küçükosmanoğlu,

  1. Olağan Genel Kurulunuzu sınıfsal dayanışmayla selamlar, emek mücadelesinde sonsuz başarılar dilerim.

Bulunduğumuz süreç içindeki sıkışık programdan ötürü kongrenize katılamayacağımızı belirtir, görev alacak olan tüm yoldaşlara şimdiden başarılar dilerim.

Koral Aşam

Genel Başkan

Kuzey Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS)’ın mesajı

Sendikanızın 12. Olağan Genel Kurulu’na programımızdaki yoğunluk nedeniyle katılamayacağımızı bildirir, genel kurulunuzun başta Türkiye işçi sınıfı olmak üzere dünya İşçi Sınıfı mücadelesine katkı sunacağına olan inancımızla başarılar dileriz.

 

Güven Bengihan

Genel Başkan

 

İşçi Dayanışma Derneği’nin mesajı

 

Başkanım;

Yarın yapacağınız genel kurula katılmayı düşünüyordum fakat bir yakınımızın vefatı nedeniyle katılamayacağım

Nakliyat-İş Sendikası bu zor koşullarda örnek mücadele anlayışı takdire layıktır. Bu mücadele anlayışının diğer sendikalara örnek olması dileğiyle hayırlı olsun.

Ali Karabudak