Nakliyat-İş’ten: Direne Direne Kazandık! İşten çıkartılan Reysaş İşçileri işbaşı yapıyor…

06.04.2018
A+
A-

Reysaş Taşıt Muayene İstasyonları İşletim AŞ’ye bağlı Eskişehir, Karabük, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Ereğli, Tosya istasyonlarında sendikamız geçtiğimiz aylarda örgütlenmiştir. Çalışma Bakanlığı tarafından da sendikamıza çoğunlukta olduğumuza ilişkin yetki tespit yazısı gönderilmiştir.

Örgütlenme sürecinde farklı tarihlerde ve farklı istasyonlardan olmak üzere toplam 14 sendika üyesi işveren tarafından hukuksuz ve keyfi bir şekilde işten çıkarılmıştır. İşten çıkartılan sendika üyelerimiz Eskişehir, Karabük, Kastamonu ve Zonguldak istasyonları önünde  işe geri dönmek, anayasal haklarına sahip çıkmak için mücadele etmişlerdir. İstasyon önlerindeki mücadele bazı yerlerde 40 günden beri devam etmektedir.

Arabulucu aşamasında yapılan görüşmelerde, işten çıkartılan 10 sendika üyesinin işe geri alınması kabul edilmiştir. Ayrıca boşta geçen sürenin ücreti de işveren tarafından ödenecektir. Üyelerimiz çalıştıkları istasyonlarda bugünden itibaren üç işgünü içerisinde işbaşı yapacaklardır.

En son çıkartılan 4 sendika üyesi ile ilgili görüşmeler önümüzdeki günlerde yapılacaktır. O görüşmelerden sonra onlar da işbaşı yapacaklardır.

Başta REYSAŞ işçileri olmak üzere tüm İşçi Sınıfımıza hayırlı olsun. 03.04.2018

 

Reysaş İşçileri Direne Direne Kazandı!

Yaşasın Nakliyat-İş!

 

DİSK/Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi