Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Real Market İşçilerinin direnişi ve eylemleri devam ediyor: Ankara’da Ulus Heykel önündeydik

06.04.2018
723
A+
A-

Yiğit Real Market İşçilerinin hileli iflasa, yasal tazminat haklarının gasp edilmesine ve sarı sendikacılığa karşı mücadelesi 8 aydan beri OHAL, BU HAL, gözaltılar, baskılar, sarı sendikacıların provokasyonları, yağmur-çamur, soğuk-sıcak demeden inanç ve kararlıkla devam ediyor.

Bugün de Ankara’da Real Market İşçileri aileleri, çocukları  ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasında sendikamız Ankara Temsilcisi Bayram Karkın bir konuşma yaparak İstanbul Bölge Adliye Mahkemesinin 17. Hukuk Dairesinin Real Hiper Marketler Zinciri AŞ’nin iflasının usulsüz ve hileli olduğuna karar verdiğini, iflas kararını iptal ettiğini belirterek mahkemenin bu kararı ile iflasın hileli olduğunun mahkeme kararı ile de doğrulandığını söyledi.

Karkın ayrıca, Real Market İşçilerinin mücadelesinin haklılığı mahkeme, yargı kararlarının yanı sıra iş hukuku alanında saygın bir yeri olan Prof. Dr. Fevzi Şahlanan’ın bilimsel değerlendirmesi ile de bir kez daha kanıtlandığını ifade etti. Böylece 1475 Sayılı Yasanın 14. Maddesi, Yargı kararları ve Prof. Dr. Fevzi Şahlanan’ın bilimsel değerlendirmesi ile 2014 öncesi dönemle ilgili Metro Grubun sorumlu olduğunun hukuki olarak da kanıtlandığını söyledi.

Bir kez daha Metro Grub’un sorumluluğunu yerine getirmesini ve verdiği sözleri tutmasını isteyen Kıran, Ankara Halkını METRO, BEĞENDİK, MEDİA MARKT’tan alışveriş yapmamaya davet ederek, sendika olarak bu mücadele başarıya ulaşıncaya kadar Real İşçilerine sahip çıkmaya devam edeceklerini belirterek sözlerini bitirdi.

Daha sonra işçiler söz alarak METRO Real Market’te yaşadıkları süreci anlatarak haklarını alıncaya kadar mücadeleye devam edeceklerin belirttiler.  METRO’nun geleceklerini gasp ettiğini belirten işçiler, ekmeklerinden, onurlarından ve haklarından vazgeçmeyeceklerin söylediler.

Basın açıklamasına Çankaya Belediyesi Norm Altaş İşçileri de destek verdi.

Basın açıklaması sonrası meydanda sendikamız tarafından hazırlanan ve METRO, BEĞENDİK, MEDİA MARKT’tı boykot çağrısı ile METRO’yu yasal sorumluluğunu yeri getirmeye çağıran yüzlerce bildiri Ankara Halkına dağıtıldı. 31.03.2018

 

Yaşasın Real Market İşçilerinin Hileli İflasa,

Yasal Haklarının Gasp Edilmesine,

 İşçi Düşmanlığına Ve Sarı Sendikacılığa Karşı Mücadelesi!

Yaşasın Real Market İşçilerinin Onurlu Direnişi!

Real Market Direnişçileri Kazanacak Başka Yolu Yok!

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi