Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Eskişehir’de eylem: Artık Yeter! İnsanca Yaşamak İstiyoruz! Asgari Ücret Sefalet Ücreti Olmasın!

05.01.2022
242
A+
A-

Asgari Ücret 6800 Lira Net Olsun!

Asgari Ücretten Vergi Kesilmesin!

Gelirin, Verginin, Servetin Paylaşımında Adalet İstiyoruz!

Sendikamız yöneticileri ve Sarp Lojistik’te çalışan üyelerimizle birlikte 10 Aralık 2021 Cuma günü saat 09.00’da Sarp Havacılık Lojistik önünde kitlesel basın açıklaması gerçekleştirdik.

Sendika olarak yöneticilerimiz ve örgütlü olduğumuz Sarp Lojistik’te çalışan üyelerimizle birlikte taleplerimizi dile getirdik.

Sarp Havacılık Lojistik Önünde ki basın açıklamasını Sendikamız Anadolu Şube Başkanı Ali Özçelik yaptı.

Ali Özçelik konuşmasında; Ülkemizde hiçbir dönem Asgari Ücretin tespitinde uluslararası kriterlere uyulmadığını vurguladı.

Asgari Ücret sefalet ücreti olmamalı, işçinin ailesi ile insan onuruna yaraşır bir yaşamı asgari koşullarda sağlayacak ücret olmalıdır. Asgari Ücret Tespit Yönetmeliğinde de bu çerçeve ortaya konulmaktadır. Yönetmelikte “Asgari Ücret işçilere normal bir çalışma günü karşılığı ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım ve kültür gibi zorunlu ihtiyaçlarını günün fiyatları üzerinden asgari düzeyde karşılamaya yetecek ücrettir” denmektedir. Yönetmelikteki bu kriterlere de hiçbir dönem uyulmamıştır, dedi.

* Vergide Adalet İstiyoruz!

* Servetin ve Gelirin Paylaşımında Adalet İstiyoruz!

* Asgari Ücret Sefalet Ücreti Olmasın 6800 TL Net Olsun!

* İnsanca Yaşamak İstiyoruz!

* Asgari Ücretten Vergi Kesilmesin!

* İşçilerin, Emekçilerin Gelir Vergisi %10’de Sabitlensin!

gibi birçok taleplerimizi haykırdık. Ve bu taleplerimiz içinde sadece Aralık ayında ya da asgari ücretin belirlendiği bu dönemde değil sürekli mücadele içindeyiz, dedi.  Bunun içinde mücadele her alanda mücadele ediyoruz.

Eylem, başladığımız gibi sloganlarla son buldu. 10.12.2021

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi