Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Reysaş Avukatının, kendisine “Avukat Müsveddesi” denildiği için açılan Hakaret Davasında, Sendikamız Genel Başkanı, Haklı Eleştirileri sebebiyle Yargılanırken Beraat etti

05.01.2022
258
A+
A-

REYSAŞ İşvereni, işçilerin sendikal örgütlenme hakkını hiçe sayarak, üyemiz olan işçilere pek çok baskı gerçekleştirdikten sonra, sendikal haklarında kararlıca duran üyelerimizi ise haksız olarak işten çıkarmıştı.

Bu kanun düşmanlığı ve işçi düşmanlığı baskılarının bir bölümünü de, işverenin sözde avukatı kimliğini kullanan kişi, üstelik doğrudan işçilere sendikada istifa baskı ve tehdidi kurarak uygulamıştı.

Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza KÜÇÜKOSMANOĞLU da, bu kişinin, kutsal avukatlık mesleğini kötüye kullanması sebebiyle hem baroya şikâyet etmiş, hem de haklı eleştirilerini iletmiş, konuyla ilgili basın açıklamasında kendisinden “Avukat Müsveddesi” olarak bahsetmişti.

Reysaş avukatı, “Avukat müsveddesi” sözü üzerine Genel Başkan’ımız hakkında şikâyetçi olmuş, Başkan’ımızın kanunsuz eylem yaptığı ve sermaye düşmanı olduğu kamuoyunca da bilindiği yönündeki ithamını da şikâyet dosyasına eklemiştir.

Sözde avukatın şikâyetiyle Eskişehir Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanan Genel Başkan’ımız, bu davadan Beraat Etmiştir.

Duruşmada hazır bulunan sendikamız avukatlarından Doğan Erkan, avukatlık mesleğinin yasal ve etik sınırlarını anlattıktan sonra, bu sınırları aşarak meslek disiplin kurallarını ihlal eden kişinin, yapılan eleştirilere katlanmak zorunda olduğunu anlatan savunmasından sonra, sarf edilen kelimelerin de sert eleştiri kapsamında kaldığı gerekçesiyle beraat kararı verilmesini talep etmiş, Mahkeme de Genel Başkan’ımızı anılan suçlamadan beraat ettirmiştir.

İşçi Sınıfının haklarını arama mücadelemiz, her meşru alanda ve biçimde sürecektir. 10.12.2021

 

DİSK/Nakliyat-İş

 Genel Merkezi