Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Kardeş örgütümüz Birleşik Metal-İş Sendikası’ndan Reysaş Direnişi ile dayanışma eylemi

06.04.2018
581
A+
A-

 

Anayasal haklarını kullanarak Sendikamıza üye olan  Reysaş İşçilerinden toplam 14 üyemiz, işverenin işçi-sendika düşmanı tavrından dolayı işten atılmıştı. 23 Şubat’tan beri sendika hakları için direnişte olan Eskişehir Reysaş İşçilerini, Direnişin 28’inci gününde Birleşik Metal-İş Sendikası’nın Eskişehir Şube Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İşyeri Temsilcileri ziyaret ettiler.

Sendikamız  Eskişehir Şube Yönetim Kurulu üyelerimizin de katıldığı ziyarette Eskişehir Şube Başkanımız Ali Özçelik bir konuşma yaparak Reysaş örgütlenmesi, direniş ve toplu iş sözleşme süreci ile ilgili bilgi verdi.

Daha sonra söz alan Birleşik Metal-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Arı, Reysaş İşçilerinin Anayasal haklarını kullanarak sendikaya üye olduklarını, bu nedenden dolayı da işten atılmalarının haksız, hukuksuz ve yasalara aykırı olduğunu belirterek, Reysaş işverenini işçilerin sendika ve toplu iş sözleşme hakkına saygı duymaya davet etti. Ayrıca bu ziyaretin uyarı amaçlı bir ziyaret olduğunu ihtiyaç olduğunda daha kitlesel bir şekilde gelebileceklerine belirterek, Nakliyat-İş ve Reysaş İşçileri ile her zaman maddi ve manevi dayanışma içerisinde olacaklarını belirterek konuşmasını bitirdi.

Direnişteki Reysaş işçileri adına söz alan Musaffet Oktay da işyerinin kuruluş aşamasında daha inşaat halindeyken işe başladıklarını ve bu işyerinin bu noktaya gelmesi için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, daha düne kadar işçilere başarı ödülleri ve plaketler veren işverenin, sendikaya üye olunca bir günde kapının önüne koyduğunu belirterek, 10 yıllık emeklerini, alın terlerini, geleceklerini bırakmayacaklarını, sendikalı ve toplu iş sözleşmeli olarak işe geri dönünceye kadar direnişin, mücadelenin devam edeceğini belirtti.

Konuşmaların ardından Birleşik Metal-İş Sendikası’nın üyelerimizle dayanışma amacı ile getirdikleri öğle yemekleri yendi. 22.03.2018

 

Atılan İşçiler Geri Alınsın!

Yaşasın Reysaş İşçilerinin Sendikal Örgütlenme Mücadelesi!

Reysaş İşçisinin Sendika Hakkı Engellenemez!

Reysaş İşçisi Yalnız Değildir!

Yaşasın Sınıf Dayanışması!

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi