Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Neo Trend Patronu Kâzım Akbulut tarafından hakları gasp edilen Neo Trend İşçileri Nakliyat-İş’le Öncülüğünde direniyor, mücadeleye devam ediyor!

05.01.2022
238
A+
A-

Sendikamızın öncülüğünde, ödenmeyen tazminat hakları için direnen Neo Trend İşçileri ile birlikte 21 Kasım 2021 Pazar günü Bakırköy Carousel AVM önünde ve AVM içerisinde bulunan Neo Trend’in iş yaptığı firmalardan olan Hummel Mağazası önünde bir açıklama gerçekleştirdik.

Eylemimize, Neo Trend Direnişçileri ve aileleri ile birlikte Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu, ve sendika yöneticilerimiz katıldı. Eylemimize HKP üyesi kadınlar, Türkiye İşçi Partisi Bakırköy Temsilciliği ve Umut-Sen’de dayanışmada bulundu.

Hummel Mağazası önünde İşçiler adına sözü Mehmet Bilal Doğan aldı. Mehmet Bilal, İşverenin pandemi sırasında fabrikanın içini boşaltarak kaçtığını belirten Bilal, kendileri için bir fon oluşturulacağı sözünün verilmesine rağmen bu sözün tutulmadığını, mal varlıklarını üçüncü-dördüncü şahıslara aktarılarak işin içinden sıyrılmaya çalışıldığını dile getirdi. Mehmet Bilal, konuşmasını mücadeleden asla vazgeçmeyeceklerini ifade ederek sonlandırdı.

Mehmet Bilal, Kazım Akbulut’un işçilerin haklarını istifa ettiği gerekçesiyle vermezken kendisinin varlık içinde yaşamını sürdürdüğünü belirtti.

Direnişçi işçi Mehmet Bilal’in konuşmasından sonra alkışlarla AVM içinden AVM önüne geçildi. Burada da bir basın açıklaması daha gerçekleştirdik.

AVM önünde işçiler adına Mehmet Bilal bir konuşma daha gerçekleştirdi. Haklarını alabilmek için mücadele etmekten vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

Mehmet Bilal’in konuşmasından sonra Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu bir konuşma gerçekleştirdi.

Neo Trend Tekstil Fabrikası’nın hileli bir şekilde kapatıldığını, işverenin 104 işçinin çoluğunun çocuğunun geleceğini gasp etmeye çalıştığını dile getiren Küçükosmanoğlu, işveren Kâzım Akbulut’un iş yaptığı bütün kişi ve firmaların da işçilerin alacaklarından sorumlu olduğunu belirtti.

Küçükosmanoğlu, İşçilerin hakları ödenmeden bu mücadelenin bitmeyeceğini ve Hummel mağazaları, Next Tekstil’in bu sorunun çözümünde sorumlu olduğunu söyledi. Sorun çözülene kadar bugün burada yarın başka bir Hummel mağazası önünde olmaya devam edeceğiz dedi.

Küçükosmaoğlu, Neo Trend Tekstil İşçilerinin mücadelesine destek olmak için AVM’de alışveriş için bulunan vatandaşları Hummel Mağazalarından alışveriş yapmamaya ve işçilerle dayanışma içerisinde olmaya çağırdı. Yasal olarak Hummel ve Next Tekstil’in, işçilerin alacaklarından sorumlu olduklarını belirtti. Bundan dolayı Hummel mağazalarının ve Neo Trend’in iş yaptığı tüm firmaları ve mağazaları eylem alanımız olmaya devam edecektir, dedi.

Nakliyat-İş Sendikası olarak Neo Trend Tekstil işçilerinin mücadelesine işçilerin haklarını alana kadar sahip çıkmaya devam edeceğimizi belirten, Küçükosmanoğlu konuşmasına, yasal hakları ödenmediği için işsizliğe ve açlığa mahkûm edilen Neo Trend Tekstil İşçilerinin haklı bir mücadele yürüttüklerini ve bu mücadelenin tüm Türkiye İşçi Sınıfı adına verildiğini söyledi.

 “Tazminatlarımızı gasp ettirmeyeceğiz!” pankartının açıldığı basın açıklamamız, “Direne Direne Kazanacağız!”, “İşçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız!”, “Hummel’a Girme, Zulme Ortak Olma”, “Kurtuluş Yok Tek Başına, Ya Hep Beraber, Ya Hiçbirimiz” sloganları atılarak sonlandırıldı.  21.11.2021

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi