Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Bir yeni yıla daha direnişlerle, direniş çadırında girdik 2022 yılına Uzel Makina ve Neo Trend Direnişçileriyle birlikte Uzel Makine Direniş Çadırında girdik

05.01.2022
218
A+
A-

Birçok yeni yıla bir ya da birden fazla direnişle, bizzat direnişçilerle birlikte direniş çadırlarında girmeyi gelenek haline getiren sendikamız, bu yıl da geleneği bozmadı.

2022 yılına Sendika Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu, sendika yöneticilerimiz, Uzel Makina ve Neo Trend Tekstil Direnişçilerini katılımıyla, Parababalarının hak gasplarına ve sarı sendikacılığa karşı direnen Uzel Makina İşçilerinin 482 gündür nöbet tuttukları Direniş Çadırında girdik.

Gece saat 23:00’te Uzel Makina Direniş Çadırında çok sayıda direnişçi işçiyle bir araya geldik.  Saat 24:00’e kadar “Yaşasın Uzel Makine Direnişimiz”, “Yaşasın Neo Trend Direnişimiz”, “İşçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız”, “Yaşasın Sınıf Dayanışması”, “Kahrolsun Sarı Sendikacılık”, “İşgal Grev Direniş Yaşasın Nakliyat-İş” gibi çeşitli sloganlar atıldı.

Yine sosyal medya üzerinden canlı yayınlar yapılarak 2021 yılında yoğun bir mücadele yürütüldüğü, 2022 yılında da mücadeleye aynı kararlılıkla davam edileceği ve eninde sonunda Uzel Makina, Neo Trend, Milas Çınartaş, Tüvtürk Şanlıurfa, Polçak ve direnen tüm işçilerin direnişlerinin zaferle sonuçlanacağı vurgusu yapıldı.

Uzel Makina Direnişçisi Suat Bektaş 14 yıldır gasp edilen hakları için sarı sendikacılığa ve Parababalarının işçi düşmanlığına karşı mücadele ettiklerinin ve kazanmaya başladıklarının altını çizdi. 2022 yılında da gasp edilen haklarının tamamını alarak zafer kazanacaklarını ifade etti. Ve bu zaferi işçi sınıfına armağan edeceklerini belirtti.

Neo Trend Direnişçisi Mehmet Bilal Doğan ise yaptığı konuşmada, 2021 yılının kendileri için mücadele yılı olduğunu belirterek 2022 yılında da mutlaka zafer kazanacaklarını vurguladı. Nakliyat-İş Sendikası ile birlikte mücadele etmenin Uzel Makina İşçileriyle birlikte olmanın onurunu yaşadıklarını belirtti.

Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, saatler tam 00.00’ı gösterdiğinde yani yeni yılın ilk anında bir açıklama gerçekleştirdi. Küçükosmanoğlu konuşmasına aylardan yıllardan beri mücadele eden cefakâr Uzel Makina ve Neo Trend İşçilerini selamlayarak başladı. Genel Başkanımız, dünyanın her yerinde yapılan yeni yıl kutlamalarına Parababalarının lüks ve şatafat içinde, Kanarya adaları gibi yerlerde girerken sendikamızın hakları için direnen, mücadele eden işçi kardeşlerimizle birlikte girdiğini ifade etti.

Uzel Makina ve Neo Trend Direnişlerinin aslında tüm Türkiye İşçi Sınıfı adına sürdürüldüğünü ifade eden Genel Başkanımız bu mücadelenin aynı zamanda örneğin MESS’e karşı direnen, grev aşamasına gelen metal işçileri adına, Bel Karper İşçileri adına, kısacası hak mücadelesi yürüten tüm işçiler adına sürdürüldüğünü ifade etti. Genel Başkanımız, bu mücadelenin bir taraftan Parababalarının hak gasplarına karşı, bir taraftan da sarı sendikacılığa karşı yürütüldüğünü belirtti. Sendika olarak birçok yeni yıla direniş ve grev alanlarında girdiğimizi ifade eden Küçükosmanoğlu, bu durumdan onur duyduğumuzu ifade etti.

Genel Başkanımız yeni yıl için verdiği mesajda ise 2022 yılının, patronların ve Parababalarının sömürüsüne karşı daha fazla direniş ve mücadelenin örgütlendiği, direnişlerin zafere ulaştığı bir yıl olmasını dilediğimizi belirtti. 2022 yılının Uzel Makina İşçilerinin, Neo Trend İşçilerinin zafer yılı olacağının altını çizen Küçükosmanoğlu, hem Uzel Makina Direnişinde hem de Neo Trend Direnişinde çeşitli kazanımların yaşandığını, eninde sonunda zaferle sonuçlanacağını söyledi. Yeni yılda hak mücadelesi veren tüm işçilerle dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğimizi dile getiren Genel Başkanımız, sarı sendikacılığa karşı gerçek İşçi Sınıfı sendikacılığını kararlıca yürüteceğimizi vurguladı.

1196 gündür mücadele eden, direnen Şanlıurfa Polçak Direnişçilerini, Milas Kömürcüoğlu’nda 594 gündür mücadele eden sendikamız üyesi direnişçileri de selamlayan Küçükosmanoğlu, 2022 yılının tüm dünya İşçi Sınıfı ve dünya halkları için Kapitalizme karşı, Emperyalizme karşı, Sömürgeciliğe karşı bir zafer yılı olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Direniş Çadırında karşıladığımız yeni yılda Halkın Kurtuluş Partisi ve Umut Sen de sendikamızı ve direnişçi işçileri yalnız bırakmadı.

Yeni yılın ilk dakikalarında hep bir ağızdan coşkulu bir şekilde atılan sloganlarımızla 2021’in son, 2022’nin ilk eylemini sonlandırdık. 01.01.2022

 

Nakliyat- İş Sendikası

Genel Merkezi