Site rengi

Tasarım

Ne halkın açlığa, yoksulluğa isyanını durdurabilirsiniz, Ne HKP’li Dayı’nın sesini susturabilirsiniz…

12.01.2019
767
A+
A-

Ne halkın açlığa, yoksulluğa isyanını durdurabilirsiniz,

Ne HKP’li Dayı’nın sesini susturabilirsiniz…

Engel olamayacaksınız halkımızın HKP ile buluşmasına.

Biz kazanacağız!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve onun yönlendirmesi ile hareket eden Yüksek Seçim Kurulu, dev gibi dimdik örgütlerimizi yok sayarak seçimlere katılmamızı bir kez daha engelledi. Yasada olmayan gerekçelerle, yorum yapılarak bile bu denli genişletilemeyecek net yasa maddelerini hiçe sayarak, Partimizi yok saymak istiyor. İtirazlarımızı reddediyor.

Soruyoruz o halde:

Eğer seçimlere katılma yeterliğini taşımıyor idiysek, ikisi genel, biri yerel olan seçimlerde bu yeterliğe sahip olduğumuza nasıl kanaat getirdiniz?

Eğer seçimlere katılma yeterliğini taşımıyor idiysek, var olan o seçimlerin de iptali gerekmez mi?

Eğer seçimlere katılma yeterliğini taşımıyor idiysek, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının YSK’ya gönderdiği il ve ilçe örgütlerimizi gösteren CD’de neler vardı? Islak imzalarınızı nerelere attınız?

2014 Yerel Seçimlerine ve Haziran ve Kasım 2015 Genel Seçimlerine 81 ilde, tüm seçim çevrelerinde 43 ili örgütleyerek katılmışken; şu anda da 58 il ve o illerin ilçelerinde örgütlü olduğumuz halde, neden ve hangi sözde gerekçelerle 2019 Yerel Seçimlerine katılmamız engelleniyor?

Siz kimi kandırdığınızı sanıyorsunuz?

Partimiz büyüyor. 1 Kasım 2015 seçimlerinde CHP’yi muhalefet saymazsak en yüksek muhalefet oyunu alan Partimizi; yoksul halkın çığlığı, feryadı, umut müjdecisi HKP’yi; halkımızın TRT Seçim Konuşmalarından sonra HKP’li Dayı adını verdiği Nurullah Ankut’un AB-D Emperyalistlerinin ve yerli işbirlikçilerinin suratlarında bir balyoz gibi patlayan yumruğunu boşa düşüreceğini sanıyorlar. Yanılıyorlar…

Bizi Avrupa’larda adalet aramaya mecbur bırakmayın, der Genel Başkanımız Nurullah Ankut.

Ancak Finans-Kapital+Tefeci-Bezirgân Sermaye Sınıfının adaleti; insanlarımızı Muaviye-Yezid veya güncel adlandırmayla CIA-Pentagon Diniyle, Allah’la aldatanların adaleti karşısında; kör gözlerin gördüğü, her gün Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden telefon, sosyal medya vb. araçlarla “Seçimlere neden katılamıyorsunuz?” soruları karşısında, yani halkımızın bizleri dört gözle beklediği bu umutsuzluk günlerinde; Mevlana’nın deyişiyle ateşin kalbine kendilerini atan, yanarak karanlık tünelde ışık olan HKP, Ortaçağcı Faşist Din Devleti hazırlayıcılarına inat, bir umut, bu haksız hukuksuz kararı, seçimlere girme yeterliğine sahip olmadığı yönünde verilen YSK Kararını AİHM’ne taşıyor. Biz medet beklemiyoruz. Sadece sorumluluğumuz gereği yasal yolları tüketiyoruz. Tarihe not düşüyoruz. 12 Ocak 2019 

Halkız Haklıyız Yeneceğiz!

HKP Genel Merkezi