Site rengi

Tasarım

Pandemi sürecinde canlı yayınlarımız devam ediyor

02.06.2020
1.058
A+
A-

Koronavirüs pandemisi sebebiyle zorunlu olarak eve kapandığımız şu günlerde Halkın Kurtuluş Partisi olarak internet üzerinden yaptığımız canlı yayınlarla teorik ve pratik mücadelemizi sürdürüyoruz.

Sosyal medya üzerinden yaptığımız canlı yayınlarla hem halkımızı bilinçlendiriyoruz hem de AKP’giller’i teşhir ediyoruz.

Genel Başkan’ımız, Yılmaz Devrim Savaşçısı Nurullah Ankut, engin teorisi ve pratiğiyle eğitici ve bilgilendirici yazılarına devam etti.

HKP MYK Üyesi ve HKP İstanbul İl Yöneticisi Halil Arabulan, “Korona salgını günlerinde bir kez daha ortaya çıkan gerçeklikler” konulu canlı yayınıyla AKP’giller’in pandemi sürecinde uyguladığı yanlış politikaları detaylarıyla anlattı.

6 Mayıs 1972 tarihinde Parababaları düzeninin cellatları tarafından katledilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı Kurtuluş Partisi Gençliği canlı yayında andı. Gençliğimiz, Denizler’in mücadelesini, İkinci Kurtuluş Savaşı Mücadelemizi coşkuyla izleyicilerle paylaştılar.

Yönlendiriciliğini HKP Kartal İlçe Yöneticisi Yüksel Bedir’in yaptığı, ana konuşmacının HKP Balıkesir İl Başkanı, Psikiyatrist Dr. Bekir Ceylan’ın olduğu “Korona Salgınından Kaynaklanan Psikolojik Bozukluklar ve Baş etme Yöntemleri” başlıklı yayında halkımızın bu süreçte ruh sağlığını korumaları için yapması gerekenlerden bahsedildi.

“Korona Salgını Günlerinde Köylümüzün Sorunları” adlı yayına, HKP Konya Seydişehir İlçe Başkanı, Çiftçi Hasan Çatlı, Çiftçi Turgay Aktaş ve Çiftçi Tahsin Öktem katıldı. Yönlendiriciliğini HKP MYK Üyesi ve Hatay Samandağ İlçe Başkanı Nilgün Yuva’nın yaptığı canlı yayında köylümüzün sorunları, yanlış uygulanan tarım politikaları konuşuldu.

“Kaza değil cinayet” dediğimiz, 301 madencinin yaşamına mâl olan Soma Katliamı, Yönlendiriciliğini HKP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av. Ayça Okur’un yaptığı, ana konuşmacının HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak’ın olduğu yayında anıldı. Dava sürecinde yapılan hukuksuzlar, acılı ailelerin yaşadıkları, gerçek sorumluların yargılanmaması; Soma Katliamı kapanmayan bir yara…

“Korona Salgını Gölgesinde Eczacılar Günü” başlıklı panelde Eczacı Mesut Küçükosmanoğlu, eczacıların yaşadığı sorunlar hakkında ayrıntılı bir sunum yaptı. Yönlendiriciliğini Çiğdem Keleş’in yaptığı canlı yayın pandemi sürecinde eczacıların durumunu gözler önüne serdi.

Taşeron işçilerinin sorunları oldukça gündemde olan bir konu. Yöneticiliğini HKP İşçi Örgütleri Komitesi Üyesi Yusuf Gencer’in yaptığı yayına, Tüm Taşeron Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Yaşar Ali Avcu ve Tüm Taşeron Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Adana Şube Başkanı Osman Küçükosmanoğlu katıldı.

“Evde Kal” sloganının gerçekçi bir anlam taşımadığını bu süreçte bir kez daha gördük. İşçi Sınıfımızı bu zor koşullarda sağlıklarını hiçe sayarak çalıştıran Parababaları pandemi dinlemiyor. “Korona Salgınında Çalışmak Zorunda Bırakılan İşçi Sınıfımız” adlı yayına HKP Çankaya İlçe Başkanı ve Ağaç İşçisi Ahmet Erdem, İzmir Büyükşehir Belediyesi Grand Plaza İşçisi ve İşyeri Temsilcisi Mahir Yılmaz, HKP Gaziantep İl Sekreteri ve Tekstil İşçisi Deniz Korkmaz ve HKP Gebze İlçe Sekreteri ve Seramik Sektörü Ürün Mühendisi Burhan Göl katıldı.

“Hikmet Kıvılcımlı’dan Bugüne İkinci Kurtuluş Savaşı’nın Gençlik Önderleri Anlatıyor” başlıklı canlı yayınımız tarihi bir yayın oldu. Partimizin önderleri dünden bugüne mücadelelerini her yönüyle anlattı. Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın ve Genel Başkan’ımız Nurullah Ankuıt’un önderliğinde yürütülen onurlu kavganın anlatıldığı yayına, HKP Genel Başkan Yardımcısı Av. Metin Bayyar, HKP Yöneticisi, Devrimci Derleniş Yazı İşleri Müdürü Av. Ayhan Erkan, HKP Başkanlık Kurulu Üyesi Gürdal Çıngı, DSF Başkanlık Kurulu Üyesi, Taşımacılık Enternasyoneli Genel Sekreteri ve Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak, HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Sait Kıran, HKP Yöneticisi Yakup Ankut, HKP Disiplin Kurulu Üyesi Deniz Ankut, HKP MYK Üyesi Av. Doğan Erkan ve HKP Merkezi Gençlik Komitesi Üyesi Yüksek Bedir katıldı.

Devrimci İşçi Önderi Recep Vurmuş Yoldaş canlı yayınımızda anıldı. HKP MYK Üyesi ve İstanbul İl Sekreteri Ramazan Kap ve DİSK/Nakliyat-İş Sendikası Genel Sekreteri Erdal Kopal’ın konuşmacı olarak yer aldığı yayında Recep Vurmuş’un mücadele içinde geçen yaşamı anlatıldı. Canlı yayına Recep Yoldaş’ın ağabeyi de konuk olarak katıldı.

“Tayyipgiller Kökeni ve Sınıf Yapısı” adlı canlı yayınımızda HKP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Şahbaz bilimsel teori ışığında oldukça aydınlatıcı bir konuşma yaptı. Yöneticiliğini HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve Ankara İl Başkanı Sait Kıran’ın yaptığı yayında, Dr. Mustafa Şahbaz, Ustamız Hikmet Kıvılcımlı’nın teorik öngörüsü ve Genel Başkanımızın güncel değerlendirmeleriyle AKP’giller’i ve geldikleri kökeni geçmişten başlayarak günümüze değin anlattı.

27 Mayıs Politik Devrimi, yönlendiriciliğini HKP Merkezi Gençlik Komitesi Üyesi Yüksel Bedir’in yaptığı, konuşmacının HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve Ankara İl Başkanı Sait Kıran olduğu canlı yayında tartışıldı.

Bir diğer canlı yayınımız ise İstanbul’un Fethi konusunda gerçekleşti. Ustamız Hikmet Kıvılcımlı’nın Tarih Tezi ışığında İstanbul’un Fethi’nin nedenlerini ve sonuçlarını HKP MYK Üyesi ve İstanbul İl Yöneticisi Halil Arabulan anlattı.

“Korona Günlerinde Katmerlenen Kadın Sorunu, Tarihsel Süreci ve Çözüm Yolları” başlıklı canlı yayında pandemi sürecinde kadınların sorunlarından bahsedildi. Yönlendiriciliğini HKP MYK Üyesi ve Merkezi Kadın Çocuk Komitesi Üyesi Safiye Aslan’ın yaptığı yayında konuşmacı, HKP Merkezi Kadın Çocuk Komitesi üyesi Prof. Dr. Özler Çakır idi.

HKP’nin mücadelesi her alanda olduğu gibi kararlı bir şekilde sürecektir. 30 Mayıs 2020

 

Kurtuluş Partililer