Site rengi

Tasarım

27 Mayıs’a sahip çıkmaya devam ediyor İkinci Kuvayimilliyeciler 27 Mayıs’a karşı çıkmaya devam ediyor mandacılar, Yeni Sevrciler, Sorosçular

02.06.2020
434
A+
A-

 

Artık 27 Mayıs turnusol kâğıdı Türkiye’de. Mustafa Kemal’in gerçek devamcısı iseniz, Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mıza ve kazanımlarına sahip çıkıyorsanız, göğsünüzü gere gere haykırırsınız, “27 Mayıs Kuvayimilliyenin devamıdır” diye. Gerçek Devrimci iseniz, Politik Bir Devrim olduğunu görürsünüz 27 Mayıs’ın.

Bu toprakların Tarihini biliyorsanız, sınıf ilişki çelişkilerini görüyor, gören ve gösterenleri etüt ediyor, algılıyorsanız, 27 Mayıs Politik Devrimi’nin Halktan yana getirdiği değişiklikleri görürsünüz.

Ama 27 Mayıs’a saldıran koronun içerisinde iseniz, bilin ki o koronun bileşenleri, Vahdettin’lerin, Damat Ferit’lerin torunlarıdır.

Bilin ki onlar Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mızla ülkeden def ettiğimiz Emperyalist Yedi Düvelin bugünkü temsilcidirler. Yani AB-D Emperyalistleridir o koronun şefliğini yapanlar.

27 Mayıs’a saldırıyorsanız, onu Faşist Darbelerle aynı kefeye koyuyor iseniz, artık siz de bir Mandacısınız, Yeni Sevrcisiniz, Mustafa Kemal düşmanısınız.

Halktan yana mısınız, Halk düşmanlarından yana mı?

Devrimci misiniz yoksa karşı devrimci mi?

İlerici misiniz yoksa gerici mi?

Antiemperyalist misiniz, yoksa Emperyalist İdeolojinin savunucusu mu?

Tam Bağımsız Türkiye’yi mi, yoksa Amerikan Mandacılığını mı savunuyorsunuz?

27 Mayıs Politik Devrimi’ne karşı tutum, bu soruların yanıtıdır. Savunuyorsanız 27 Mayıs’ı, Halktan yanasınız, Devrimcisiniz, İlericisiniz, Antiemperyalistsiniz, Tam Bağımsızlıkçısınız.

Yok saldırıyorsanız, küfrediyorsanız 27 Mayıs’a, bunların hiçbiri değilsiniz. Hainsiniz…

Bu, bu kadar net…

İkinci Kurtuluş Savaşçıları Halkın Kurtuluş Partililer bu 27 Mayıs’ta Koronavirüs salgını sürecinde bilimin emirleri gereği alanlarda haykıramadılar seslerini. Biz Kıvılcımlı Ustanın öğrencileriyiz. Mutlaka buluruz Devrimci Nefesimizi duyuracağımız bir alan. İçinde bulunduğumuz Pandemi Sürecinde sosyal medya aracılığıyla ulaştık halkımıza. O kanaldan haykırdık “27 Mayıs Politik Devrimi Kuvayimilliyenin, 12 Mart ve 12 Eylül Faşist Darbeleri Mandacılığın Devamıdır” sloganını. O kanaldan selamladık 27 Mayıs’ı yaratan kahramanları, Hürriyet ve Anayasa Bayramını.

Canlı yayın programıyla anlattık 27 Mayıs Politik Devrimi’ni. Genç Yoldaşımız, Merkezi Gençlik Komitesi Üyesi Yüksel Bedir’in yöneticiliğinde HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve Ankara İl Başkanı Sait Kıran koydu 27 Mayıs’a bakışımızı.

Bayar-Menderes Kliğinin 1950’den 1960’a kadar yaptığı bütün hainlikleri sıraladı Sait Yoldaş. Jöntürk Gelenekli Genç Subayları bu ilerici vuruşa iten nedenleri, kökenine inerek Ustamız Hikmet Kıvılcımlı’dan yaptığı alıntılarla aktardı Yoldaşımız.

27 Mayıs’a sahip çıkmaya devam edeceğimizi, bunun devrimciliğin gereği olduğunu, tersinin AKP’giller’le aynı duruma düşmek demek olduğunu haykırdı ve 27 Mayıs Politik Devrimi’ni 60’ıncı yılında selamlayarak konuşmasını sonlandırdı.

Biz İkinci Kurtuluş Savaşçıları HKP’liler inadına, halktan, haktan, hukuktan, devrimden, aydınlıktan yana 1920’den bugüne milim sapmadan tutarlı bir şekilde yürüttüğümüz bilimli-bilinçli-inançlı-kararlı mücadelemizi devam ettireceğiz. 28 Mayıs 2020

Halkız Haklıyız Yeneceğiz!
Ankara’dan Kurtuluş Partililer