Site rengi

Tasarım

Partimiz; alenen hırsızlık yapın, hazineyi yağmalayın, rüşvet olarak dağıtın, diyen Ortaçağcı Şevki Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu

03.02.2022
319
A+
A-

“Adam” açıkça AKP’giller’e çaldığınız çırptığınız, yağmaladığınız yetmedi, Merkez Bankasında bulunan 700 ton altını da götürün, seçim kaybetmemek, vurgunlara, soygunlara devam edebilmek için harcayın, rüşvet olarak dağıtın, diyor.

Bu insan görünümündeki Dördüncü Türün adı Şevki Yılmaz…

Hırsızlığa, soyguna, vurguna, rüşvete çağrıdır bu. Şevki Yılmaz’ın bu çağrısını Halkın Kurtuluş Partisi olarak yargıya taşıdık. Şevki Yılmaz hakkında “Kamu görevlilerini suç işlemeye tahrik etmesi” ve “bilerek ve isteyerek halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmesi” suçlarını işlediği için suç duyurusunda bulunduk. “Tüyü bitmemiş yetimin hakkı” olan kamu mallarının göz göre göre bir siyasi partinin çıkarları için harcanması çağrısına sessiz kalmadık.

Suç duyurumuz sonrası Partimizin İstanbul İl Başkanı ve MYK Üyesi Av. Pınar Akbina Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

 

Değerli Halkımız,

AKP’giller işledikleri akçeli suçlara her gün bir yenisini daha eklemektedirler. En son Şevki Yılmaz isimli eski Refah Partisi milletvekili olan ve şu anda oğlu da AKP milletvekili olan kişi, açıkça kamu mallarının boşaltılması çağrısında bulunmuştur.

Şevki Yılmaz Akit TV isimli televizyon kanalında İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerini kastederek “Efendim 700 ton altınımız var, Merkez Bankasında şu kadar dolarımız var, diyorsunuz. Kime bırakacaksınız? Bu hırsızlara mı?” şeklinde ifadeler kullanarak alenen suç işlemiştir. Şevki Yılmaz, Kamu görevlilerine hırsızlık yapmaları çağrısında bulunmuştur.

Devletin hazinesinde bulunan tüm paraya el konulmasını tavsiye etmektedir. Bu tavsiye açıkça hırsızlık yapın çağrısıdır. Bu nedenle biz Halkın Kurtuluş Partisi olarak Şevki Yılmaz’ın, “Bilerek ve isteyerek halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği” ve “Kamu görevlilerini suç işlemeye tahrik ettiği” gerekçeleriyle bir suç duyurusunda bulunduk.

Türkiye’nin en Yurtsever, en Halkçı, en Kamucu Partisi olan Halkın Kurtuluş Partisi, “tyü bitmemiş yetimin hakkı” olan kamu mallarının göz göre göre bir siyasi partinin çıkarları için harcanmasına sessiz kalmayacaktır.

Halkımıza olan sorumluluğumuz nedeniyle bu suç duyurularını yapmaktayız ve bundan sonra da halkımızın hakkını savunmaya devam edeceğiz.

11 Ocak 2022

 

HKP Genel Merkezi