Site rengi

Tasarım

Partimizden Kamu Kurumlarının başına çökerek onları sağan AKP’giller’e suç duyurusu

07.11.2021
356
A+
A-

Birden fazla Kamu Kurumundan maaş alarak Halkın hakkını gasp eden AKP’giller haberleri artık olağan hale geldi. AKP’giller; Milletvekili, Bakan eskilerini Belediye Başkanı yapıyor, Kamu Kurumlarının başına Genel Müdür olarak atıyor, birden fazla Kamu Kurumunun yönetim kurulu üyesi yaparak, oralardan nemalandırıyor. Adını “huzur hakkı” koyuyorlar, “Yönetim Kurulu Üyesi”, “Denetim Kurulu Üyesi” koyuyorlar, Kamunun kaynaklarını kendi hesaplarına, kendi ceplerine yönlendiriyorlar.

Bu seferki talanın, Kamu kaynaklarının AKP’giller eskilerine peşkeşinin yaşandığı kurum, Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Tarım ve Kredi Kooperatifi. HKP olarak yüreğimiz elvermiyor sessizce bütün bu peşkeşlerin, vurgunların geçiştirilmesine. Unutulsun istemiyoruz. Kayıt altına alınsın, Tarihe not düşülsün ki yarın bu suçları işleyenler için iddianameler bugünden hazır hale gelsin.

İşte bütün bu nedenlerle Kamunun kaynaklarının, bir avuç liyakatsize, Ortaçağcıya, Kamu Malı yiyicilerine aktarılmasını yargıya taşıdık.

Suç duyurumuz sonrası Partimizin MYK Üyesi Adnan Okur Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

 

Değerli Halkımız;

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, bir kez daha birden fazla kurumdan “huzur hakkı” adı altında maaş alan AKP yandaşı kamu görevlilerini, onları atayan Bakanları yargıya taşıdık.

AKP’ye yandaşlık ederek Kamu Kurumlarının tepesine çöken eski Bakan, Milletvekili, Belediye Başkanı, Meclis Üyesi, Bürokratın, Halkın hak ve çıkarlarını gasp etmesine karşı suç duyurusunda bulunduk.

Suç duyurumuza konu olayın yaşandığı yer, Tarım ve Orman Bakanlığı.

Bu Bakanlığa bağlı Tarım ve Kredi Kooperatiflerinin başına getirilen Fahrettin Poyraz, kamuoyuna yansıyan iddialara göre Kamuda 10 ayrı yerden toplamda 180 bin TL tutarında maaş alıyordu. Aynı şekilde yardımcısı Davut Arpa’nın da 5 ayrı kurumdan maaş aldığı iddiaları aynı anda basında yer almıştı. 21 Haziran’da kamuoyunun gündemine gelmişti bu adaletsizlik, haksızlık ve hukuksuzluk.

Aradan aylar geçtikten sonra, 9 Ekim’de Fahrettin Poyraz lütfen bir açıklama yaparak birkaç kurumdan huzur hakkı adı altında maaş aldığını, miktarın da 180 bin değil 62.500 TL olduğunu dile getirdi.

Bu ikrardır, itiraftır.

Bu aynı zamanda Açlık Sınırının yani 3.049 TL’nin altında asgari ücrete mahkûm olan işçilerle dalga geçmektir.

Bu aynı zamanda Yoksulluk Sınırının yani 9.931,59 TL’nin yanına bile yanaşamayan tutarlarda maaş alan milyonlarca Kamu Emekçisiyle dalga geçmektir.

Tarım ve Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa ve onları atayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli hakkında,  hem Kamu görevini üstlenip hem de Kamuya bağlı çeşitli kurum ve kuruluşlarda çeşitli adlar altında görevlendirilerek, buralardan haksız kazanç elde ederek, görevi kötüye kullanmak suretiyle Kamuyu zarara uğrattıkları suçlarını işledikleri için suç duyurusunda bulunduk.

Umuyoruz ki bu suç duyurumuz Savcılar tarafından ihbar kabul edilir, soruşturmalar açılır, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen sorumlular cezalandırılır.

Bu yapılırsa, devletin birçok kurumunda o kurumla ilgili hiçbir bilgisi ve becerisi olmayan kişilerin  “Yönetim Kurulu”, “Denetim Kurulu” üyeliği vb. görevlere getirilerek; maaş, ikramiye, huzur hakkı, makam odası, araç ve benzeri pek çok Kamu kaynağının, denetimsizce ve yasa dışı olarak kullanılmasının önüne geçilebilir.

12 Ekim 2021

 

HKP Genel Merkezi