Site rengi

Tasarım

TÜGVA yoluyla Ortaçağcı gericilerin devlet kurumlarına yerleştirilmesini yargıya taşıdık!

07.11.2021
376
A+
A-

Gazeteci Metin Cihan’ın açıkladığı belgelerle ortaya çıkan, TÜGVA yoluyla yapılan “nüfuz ticareti” ve “görevi kötüye kullanma” suçuna karşı suç duyurusunda bulunduk. Bilindiği üzere kurucuları arasında Bilal Erdoğan’ın bulunduğu TÜGVA adlı Ortaçağcı gerici yapı, kendisine yakın olan kişileri ve üyelerini Devletin, Ordunun, Askeriyenin, Emniyetin ve Yargının en önemli yerlerine getirecek şekilde “torpil” yaptırmıştır.

Bu Ortaçağcı gerici yapı, aslında hiç hak etmeyen ve o alanda eğitimi de olmayan kişileri yukarıda ismini saydığımız kurumların içine yerleştirmiştir.

İşte Partimiz yapılan bu usulsüz yerleştirmelere ve o koltukları hiç hak etmemelerine rağmen TÜGVA ile aynı Ortaçağcı gerici kafa yapısına sahip oldukları için işe yerleştirilenlere karşı suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurumuz sonrası Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Yöneticisi Doğan Zafer Çıngı Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

 

Değerli Halkımız,

Halkın Kurtuluş Partisi olarak AKP’giller’in ve onların yardakçılarının suçlarının peşini bırakmıyoruz!

Gazeteci Metin Cihan’ın Twitter üzerinden açıkladığı belgelerle ortaya çıkan Türkiye Gençlik Vakfı, kısa adı TÜVGA diye bilinen Ortaçağcı-gerici yapının işlediği suçlara karşı TCK madde 257 Görevi Kötüye Kullanma ve TCK madde 255 Nüfuz Ticareti suçlarından dolayı suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurumuza konu olay; Türkiye Gençlik Vakfı adlı Ortaçağcı-gerici yapının, Orduya, Devlete, Emniyete, Yargıya ve bu kurumların en yüksek yerlerine hiçbir liyakat ve eğitim sahibi olmayan kişileri, torpille, gönderdikleri listeler yoluyla işe aldırmasıdır.

Biz, bunun neden böyle olduğunu biliyoruz. Bu ne TÜGVA’yı ne de o işe girenleri rahatsız ediyor. Çünkü örnek aldıkları kişi zaten diplomasız bir şekilde ülkenin başında bulunuyor. O yüzden devletin bir kademesine girmek onlara hiçbir rahatsızlık vermiyor. Ancak bugün ülkemizin gençleri üniversite mezunu olmasına rağmen iş bulamıyor. Üniversitesi bittikten sonra işsiz kalıyor, asgari ücretle veya daha düşük ücretlerle çalışmak zorunda kalıyor. Ama TÜGVA’nın gençleri hiçbir hakkı olmadan en iyi yerlere, en iyi maaşlarla işe giriyor.

Biz Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu duruma sessiz kalamazdık ve kalmıyoruz. AKP’giller’in bugüne kadar işlediği bütün suçlara karşı nasıl sessiz kalmadıysak, buna da sessiz kalmıyoruz.

Halkımızın, gençlerimizin, insanlarımızın hakkını korumaya çalışıyoruz. Umarız ki günü geldiğinde Cumhuriyet’in savcıları ve hâkimleri bu suçları ortaya koyar ve suçlu olanlar adaletli mahkemelerde yargılanırlar. Halkın Kurtuluş Partisi olarak AKP’ye ve onun yardakçılarına karşı mücadelemiz durmayacak, sürecek.

 

16 Nisan 2021

 

HKP Genel Merkezi