Site rengi

Tasarım

Partimizden bir hırsız misali gece vakti pankartlarımızı çalan AKP’giller hakkında suç duyurusunda bulunduk!

31.05.2021
421
A+
A-

27 Mayıs 2021 gecesi, son günlerde gerizleri birer birer patlayan AKP’giller’in kolluk kuvvetleri; hiçbir bildirimde bulunmadan sokağa çıkma yasağı kapsamındaki bir zaman diliminde, saat 23.00’te İstanbul İl Örgütü Binamıza astığımız “Soru Bir: Diploma Nerede”, “Soru Üç: 128 Milyar Dolar Ve 208 Ton Altın Nerede?” ve “Soru Dört: Kolombiya’da Yakalanan 5 Ton Kokaini İzmir Limanı’nda Teslim Alacak Kimdi?” ibarelerini içeren pankartlarımızı alenen çalmıştı.

Bu aleni hırsızlıkla ilgili olarak 31 Mayıs günü pankartlarımızı indiren polis memurları, bu polis memurlarına kanunsuz emir veren yetkililer ve soruşturma aşamasında tespit edilecek diğer sorumlular hakkında, Siyasi Hakların Kullanılmasının Engellenmesi (TCK m.114), Nitelikli Hırsızlık (TCK m. 142-1/h), Suçun Gece Vakti İşlenmesi (TCK m.143), Görevi Kötüye Kullanma (TCK m.257), Kamu Görevine Ait Araç ve Gereçleri Suçta Kullanma (TCK m.266) maddeleri uyarınca Bakırköy Adliyesinde suç duyurusunda bulunduk.

Kamu malı hırsızı AKP’giller ve onlardan emir alan kolluk kuvvetleri, yaptıklarının bir başka hırsızlık türü olduğunu bildikleri için suç duyurusu sonrası Adliye önünde yaptığımız basın açıklamasına müdahale etmeye, bu açık hırsızlıklarını teşhir etmemizi engellemeye çalıştı.

İstanbul İl Yöneticimiz Doğan Çıngı’nın açıklama yaptığı sırada gelen, polisler Adliye önünde açıklama yapamayacağımızı söylediler. Çevik Kuvvet Polislerini de çağıran amirlerle kararlı bir tartışma yürüten İl Yöneticilerimiz, bunun tıpkı pankartlarımızın çalınması gibi kanunsuz bir uygulama olduğunu, yasalarla güvence altına alınmış basın açıklaması hakkımızın engellenemeyeceğini dile getirdiler. Polis amirlerinin tüm provokasyon girişimlerine rağmen, kararlı tutumumuzla basın açıklamasını gerçekleştirdik.

Açıklamamıza kaldığı yerden devam eden Doğan Çıngı Yoldaş, konuşmasının başında kolluk kuvvetlerinin engelleme girişimini teşhir etti. AKP’giller’in bir gece operasyonuyla pankartlarımızı çalmasının nedeninin işledikleri binbir türlü suçların üzerine örtme çabası olduğunu dile getiren Çıngı, bu girişimlerin Partimizin mücadelesini hiçbir şekilde engelleyemeceğini, Halkın Kurtuluş Partisi’nin AKP’giller’in tüm vurgunlarına, soygunlarına, ihanetlerine karşı mücadele etmeye devam edeceğini vurguladı. Yoldaş’ımız konuşmasının sonunda AKP’giller’in son süreçte patlayan gerizlerini teşhir eden soruları bir kez daha yineledi, bu soruların peşini bırakmayacağımızı bir kez daha vurguladı.

AKP’giller’in kolluk kuvvetlerinin provokasyonları açıklama sonunda da devam etti. Açıklamaya katılan Yoldaşlarımızın kimlik bilgilerini almaya kalkan polislerle ikinci kez kararlı bir tartışma yürüterek bunu yapmalarına izin vermedik. Yapılan tartışmalarda, yaptıkları işlemin ne olduğu sorusuna yanıt veremeyen polisler bu hukuksuz uygulamadan vazgeçmek zorunda kaldılar.

Pankartımızın bir gece operasyonuyla alenen çalınması, buna karşı yaptığımız suç duyurusunun engellenmeye çalışılması, bir taraftan AKP’giller’in ihanetlerinin tesciliyken diğer taraftan Partimizin yürüttüğü kararlı mücadelenin haklılığını göstermektedir. Bayır aşağı giden AKP’giller’in, Partimizin mücadelesinden ölümlerini görmüşçesine korktuklarının göstergesidir.

Biliyoruz; korkuyorlar!

Ancak Devrimci Ozanımız Âşık İhsani’nin dizelerinde söylediği gibi korkuyorlar, korkacaklar, korksunlar!

Eninde sonunda bu organize suç örgütünü gerçek adaletin; emri yalnızca hukuktan ve vicdanlarından alan gerçek savcıların, yargıçların önüne çıkaracağız! Eninde sonunda hak ettikleri sonla, çelik bilezikle tanışacaklar!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

31 Mayıs 2021

HKP İstanbul İl Örgütü