Site rengi

Tasarım

Türkiye’ye İdlib’de ikinci bir Sarıkamış Faciası mı yaşatacaksınız, ABD işbirlikçisi hainler!

28.02.2020
906
A+
A-

Sizin meczupça Ortaçağcı hayalleriniz yüzünden, hayatlarının baharındaki gencecik vatan evlatları harcanacak çerez mi, Hain!

Senden başka Ortadoğu’da halkına karşı bu kadar acımasız, bu kadar hain bir yönetim var mı?

Senden başka ABD Emperyalist Haydut Çakalı’nın BOP’u için böylesine gözü dönmüş bir biçimde “Zalim Esed, Zalim Esed” diye meydanlarda höyküren var mı?

Şu an bak bir Ortadoğu’ya yahu…

Türk Ordusu’nun dışında Suriye’de ABD’nin projesi uğruna, onun çıkarları ve buyrukları doğrultusunda savaşa sürülen başka bir ordu var mı?

Bu ne acımasızlıktır, ne halk düşmanlığıdır, ne meczupluktur böyle be!

Sana 9 yıldan bu yana aklı başında, bilgili, bilinçli insanlar durup dinlenmeden uyarılarda bulunuyor.

Biz onlarca yazı yazdık, konferanslar verdik, konuşmalar yaptık; “Suriye bataklığından çıkışın biricik sağlıklı yolu, Beşşar Esad liderliğindeki BAAS İktidarıyla anlaşmaktan geçer”, diye.

Ama sen hiç tınmadın…

Tutturduğun yanlış yolda ABD’nin emirleri doğrultusunda sebatla yürüdün…

Bak, daha birkaç gün önce; “Hezimete uğramaya götürüyorsun Türk Ordusu’nu oraya”, diye açık, net uyarılarda bulunduk. Resmi yönetimle anlaş, çık İdlib’den, diye.

Adamın vatan toprağı orası yahu…

Elbette orayı savunacak ve elbette orayı Ortaçağcı cihatçı teröristlerden temizlemek için savaş yürütecek.

Türkiye’nin ne çıkarı var bu savaşta?

Hiç. Zarardan başka hiçbir şey yok Türkiye için orada…

Kaldı ki askeri konuda (alt düzeyde de olsa) eğitim alan birisi, günümüz savaşlarında hava desteğine sahip olmayan bir ordunun, hava gücü kullanan düşman ordusu karşısında hiçbir başarı şansının olmadığını adı gibi bilir.

Ama senin Saray’a toplayıp yüksek miktarda paralar ödeyip danışman yaptığın Ortaçağcı meczupların hiçbiri bilmez bunu. Onlar başka bir dünyada uçuşlarda…

Bak daha birkaç gün önce eski Deniz Harp Okulu Komutanı Türker Ertürk açıkça uyardı seni, bilgili ve deneyimli bir komutan olarak. Aynen şöyle dedi:

“Mehmetçik bu koşullarda ölüme gönderiliyor. Çünkü bir yere konuşlandırmak için asker gönderiliyorsa hava sahasının kontrolüne, intikal sırasında da yakın hava desteğine ihtiyaç vardır. Aksi, askerlerimizi ölüme göndermek demektir. Bu koşullarda oraya asker gönderilerek acaba askerlerin orada şehit olmasıyla Türkiye’de kamuoyu desteği mi yaratılmaya çalışılıyor sorusu akla geliyor. Asker gerekirse ölür tabiî ki, ancak ülkenin güvenliği ve çıkarları için ölür.” (http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/emekli-tugamiral-erturk-askerler-olume-gonderiliyor-1722481)

Bak, adam ne kadar açık ve kesin uyarıyor yahu seni: Ölüme götürme evlatlarımızı, diyor. Ama senin hiç umurunda değil onların ölmesi, parçalanması. Sen Sarayındaki meczup danışmanlarının verdiği gazla ve emperyalist ağababanın, ABD Çakalı’nın verdiği sözde kuru destekle esip gürlüyorsun yahu meydanlarda…

Daha iki gün önce bile “Bay Kemal”le uğraşıyorsun, “Zalim Esed”le uğraşıyorsun yahu…

Sadece Türker Ertürk değil bak, emekli general Ali Er de uyardı seni:

“Rusya’nın hava sahasını açması söz konusu değildir. Açmaya niyeti olsaydı TSK unsurlarına yönelik hava saldırıları olmazdı. Çok net bir mesajdı o saldırılar. Rusya’nın bundan sonra Türkiye’yi orada istemediği çok açık. Zaten başından bu yana satranç tahtasında bütün hamleleri atan Putin oldu. Trump da burada yaya kaldı.

“Fırtına obüslerinden oluşan çok büyük bir muharebe paketi gönderildi bölgeye ama bu muharebe paketinin gücünü askeri hedeflerine yöneltebilmesi için hava desteğine ihtiyacı var. Bu olmazsa olmaz, TSK büyük kayıp verir. Bu kayıpların altından kimse kalkmaz. Türk halkı yeni bir Sarıkamış yaşar.

“Bu mağlubiyetler imparatorluğu yıkmıştır. İdlib’de bu kadar büyük bir bilek güreşine girmek karşılıklı anlaşma dışında bir harekâtı başlatmak Türkiye için yıkıcı etkilere neden olabilir. Bu kadar ciddi, tehlikeli bir durum” diyen Er, Türkiye’nin sürecin başından beri girdiği “Esad gitsin, Rejim gitsin” saplantısından kurtulunması gerektiğini söyledi.” (https://www.kamupersoneli.net/gundem/emekli-general-konustu-turkiye-icin-yikici-etkilere-neden-olabilir-h87120.html)

Daha açık ve net bir uyarı nasıl yapılabilir yahu?

Orada askeri açıdan bir başarı kazanma olasılığın sıfır, diyor adamlar. Sadece felaket var Türkiye’yi bekleyen orada, diyorlar, hezimet var, diyorlar.

Ama sen başka havadasın…

Sen, 2000 yıldan bu yana uydular gibi uzayda yaşadığına inanılan Hz. İsa gibi başka bir dünyadasın…

Senin bu dünyayla, yeryüzüyle ilgin yok, bilgin yok. Sırf senin değil tüm avanenin…

Bak, hayatlarının baharındaki, hayattan koparılan şu gençlerin yüzlerindeki temizliğe, masumiyete bak. Onların hepsinin katili ABD Emperyalist Hayduduyla sizlersiniz. O çocukların kanına bulandı elleriniz. Günlerdir orada feryat ediyor bu yavrucaklar yahu:

“Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında yaşamını yitiren 33 askerden Uzman Çavuş İbrahim Tüzel’in (24) acı haberi, Mersin’in Erdemli ilçesinde yaşayan ailesine verildi.

“İbrahim Tüzel’in babası çiftçi Şuayip Tüzel, DHA muhabirine oğlu ile en son 2 gün önce, telefonla konuştuğunu anlattı. Baba Tüzel, “Oğlum, iki gün önce telefonla beni aradı. Kendisine sağlık durumunu, moralini sordum. ‘Baba çevremizi bombalıyorlar. İki kilometre yakınımıza kadar bomba atıyorlar. Ben şehit olacağım baba’ dedi. Ben de kendisine dikkatli olmasını, kendisine iyi bakmasını söyledim” diyerek, gözyaşı döktü.” (birgun.net/haber/idlib-de-yasamini-yitiren-asker-iki-gun-once-baba-cevremizi-bombaliyorlar-sehit-olacagim-demis-289842)

Yok yere Ortaçağcı hayalleriniz ve ABD Emperyalist Çakalına hizmet aşkınız yüzünden şu babalara, şu analara, eşlere, kardeşlere yaşattığınız acılara bir bakın!

Ama siz baksanız da göremezsiniz ki, anlayamazsınız, duyamazsınız ki!

His yoksunusunuz, vidan, içtenlik yoksunusunuz. Empati yapma özelliğinin zerresi yok sizde!

Siz de belki; beslemeniz, yandaşınız Ülke TV programcıları, konukları gibi bu şehit haberlerini, görüntülerini kahkahalarla karşıladınız.

Hiçbirinizde yok acıma hissi…

Her türden, her soydan ve boydan amigonuzda da yok.

Daha birkaç gün önce ne diyordu Saray Soytarısı Bin Kalıplı Doğu Perinçek sırıtarak?

“Şehit gelmeden olmaz.”

Sormak lazım bu insan sefaletine: Oluyor mu şimdi?

Rusya’nın verdiği mesaj açık.

Ne diyor?

“Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabbarov, İdlib’de yaşanan son gelişmelere ilişkin Sputnik’e yaptığı açıklamada “Suriye’deki teröristlerin kalesi İdlib oldu ve bu, büyük ölçüde Türkiye’nin terörle mücadelede üzerine aldığı yükümlülükleri yerine getirmemesi sayesinde oldu. Yani bu, onların (teröristleri) koruduğu anlamına geliyor” dedi.” (https://tr.sputniknews.com/rusya/202002281041499265-tsknin-eylemleri-yuzunden-idlib-teroristlerin-kalesi-haline-geldi/)

Adam doğru söylüyor, gerçeği dile getiriyor. İşte senin özel haber ajansın haline dönüştürdüğün Anadolu Ajansı’nın yayımladığı, sonra da gelen tepkiler üzerine kaldırdığı fotoğraflar:

Anadolu Ajansı, Serakib’in ÖSO’cular tarafından ele geçirildiği haberlerini geçerken paylaştığı fotoğraflarda dikkat çeken bir ayrıntı ortaya çıktı. Anadolu Ajansı’nın geçtiği görüntülerde bazı ÖSO’cuların kolunda IŞİD terör örgütünün armaları göze çarptı. Ajans daha sonra bu görüntüleri kaldırdı.” (https://tele1.com.tr/osocularda-isid-armasi-anadolu-ajansi-once-yayinladi-sonra-kaldirdi-135452/1/)

ÖSO’cu KÖSO’cu diye El Kaide-El Nusra döküntüsü HTŞ’lerle ve IŞİD’cilerle berabersin Suriye’de yahu. Türk Ordusu’na onların koruyuculuğunu, kollayıcılığını yaptırtıyorsun. Onlar burada akılları sıra Ortaçağcı şeriat devleti kuracaklar, sen de onların hamisi olacaksın, ondan sonra da kasılacaksın; “Ben İslamcı Liderim”, filan diye.

Böyle bir dünya yok!

Böyle bir ihtimal asla yok!

Bak ne diyor Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov?

“Elbette (…) teröristlerle hiçbir uzlaşma yapılmamasından yanayız.” (https://odatv.com/rusya-savunma-bakanligi-operasyon-duzenlemedik-28022011.html)

Ve ne diyor Suriye Halkının yüzde 84 oy oranıyla seçtiği Devlet Başkanı Beşşar Esad?

“Son karış toprağımızı da teröristlerden temizlemedikçe savaşımız durmayacaktır.”

Adamların hedefi belli, stratejik amaçları açık, net.

Sen ne arıyorsun orada?

İnsanlık düşmanı Muaviye-Yezid Dincileriyle beraber devlet kurmanın peşindesin.

Bak, resmi açıklamanıza göre 33 vatan evladı uçup gitti…

Şubat ayının başından bu yana sadece İdlib’de 51 vatan evladını, ana kuzusunu şehit verdik bu halk düşmanı siyasetiniz yüzünden.

Daha fazla kötülük etme evlatlarımıza. Yoksul halkımızın ocaklarına daha fazla ateşler düşürme!

Unutma ki orada felaketten, hezimetten başka hiçbir şey beklemiyor Türkiye’yi!

9 yıldan bu yana izlemekte olduğunuz bu sapıkça yolda devam ederseniz, emekli general Ali Er’in de söylediği gibi ikinci bir Sarıkamış Felaketi yaşatırsınız Türkiye’ye.

O zaman da senin Kaçak Saray’ını ve kanun dışı bir suç örgütünden başka hiçbir şey olmayan iktidarını hiçbir güç ayakta tutamaz. Kumdan kaleler gibi çökersiniz yere. Ondan sonra da doğruca kendini hukuka, kanuna bağlı, vicdanı özgür savcı ve yargıçlardan oluşmuş mahkemeler karşısında bulursunuz!

Zaten işlemiş olduğunuz binbir suçtan dolayı mutlak surette çıkacaksınız böyle mahkemelerin karşısına!

Kaçışlarınız, ihanetleriniz, ABD Çakalı’na hizmetleriniz, NATO’ya yönelttiğiniz imdat çağrıları kurtaramayacak sizi!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

28 Şubat 2020