Site rengi

Tasarım

Yaşasın Sınıf Dayanışması! Cargill İşçisi Yalnız Değildir!

05.09.2020
574
A+
A-

Real Direnişi’nin 3. yılı nedeni ile Kozyatağı Metro Mağazası önünde yaptığımız basın açıklamasından sonra 17 Nisan 2018’den beri Direnişte olan Cargill İşçilerine direniş alanında dayanışma ziyaretinde bulunduk.

Ziyarete Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Sendikamız yöneticileri, Real Market Direnişçileri ve Sendikamız üyesi işçiler katıldı.

Ziyarette Tek Gıda-İş Sendikası Örgütlenme Uzmanı Suat Karlıkaya, 862 gündür birçok zorluğa rağmen direnişin devam ettiğini, mücadelelerini de sonuna kadar devam ettireceklerini belirttikten sonra sözü Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’na verdi.

Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, 862 günden beri işçi düşmanlığına karşı kararlıca direnen, mücadele eden Cargill Direnişçilerini selamlayarak konuşmasına başladı.

Cargill Direnişinin aynı zamanda Türkiye İşçi Sınıfı adına verilen bir mücadele olduğunu, sadece Cargill patronunun işçi düşmanlığı yapmadığını, Nakliyat-İş’e üye olan Tüvtürk İşçilerinin Muğla’da, Şanlıurfa’da, Kastamonu’da, Karabük’de işten çıkartıldığını ve direnişlerin devam ettiğini, işçi çıkartmanın yasaklandığı pandemi döneminde Muğla/Milas’ta işçilerin çıkartıldığını, o dönmede sendikaların tamamına yakının örgütlenme yapmadığını, pandemi döneminde Nakliyat-İş’in örgütlenmeler yaptığını ve bu nedenle de sendikaya üye oldukları için Çınartaş’ta üyelerinin işten çıkartıldıklarını söyledi.

Üç yıldır devam eden Real Direnişi’nin bir taraftan işçi düşmanı patronlara karşı, bir taraftan da sarı sendikacılığa karşı devam ettiğini, sermaye sınıfı ile birlikte hareket eden ve İşçi Sınıfına ihanet eden sarı sendikacılara karşı mücadeleyi devam ettireceklerini belirtti.

Küçükosmanoğlu, işkolu ayrımı yapmaksızın nerede hakları gasp edilen işçi varsa sendika olarak onların yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirtti.

Cargill İşçilerinin mücadelesinin aynı zamanda Türkiye İşçi Sınıfının mücadelesi olduğunu ifade eden Küçükosmanoğlu, Cargill patronuna da seslenerek asıl kanunsuzluğu kendisinin yaptığını, mahkeme kararlarının uygulanmasını istedi. Cargill İşçileri ile her zaman dayanışma içerisinde olacaklarını belirterek sözlerini bitirdi.

Atılan sloganların ardından basın açıklaması sona erdi.

Yaşasın Cargill Direnişimiz!

Yaşasın Sınıf Dayanışması!

26.08.2020

Nakliyat-ş Sendikası

Genel Merkezi