Site rengi

Tasarım

Yüreği Sevgi Dolu, Alçakgönüllü, Yardımsever Seren Yoldaş’ımız Mücadelemizde yaşamaya devam ediyor! 

06.02.2022
233
A+
A-

Kitap okumayı sever, kitap fuarlarını takip eder, katılırdı Seren Yoldaş’ımız. İstanbul’da bir kitap fuarında Partimizin standına gelerek devrimci olmak, öğrenmek istediğini söylemişti… O zamana kadar okudukları doğrultusunda halkının, insanlığın gerçeklerini duru zekâsıyla kavramış, tertemiz yüreğiyle hissetmiş, bir şey yapmalı diye düşünmüştü o gencecik yaşında. Hikmet Kıvılcımlı Usta’mızı, Genel Başkan’ımız Nurullah (Ankut) Efe’yi okumaya, anlamaya başlar başlamaz Parti saflarımızda mücadeleye tereddütsüz katıldı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Ankara ve Konya’da mücadeleye devam etti.

Yüreği sevgi dolu, alçakgönüllü, yardımsever, zeki Yoldaş’ımızı hayatının baharında, 28 yaşında elim bir kaza sonucunda kaybettik, bir yıl önce bugün ne yazık ki. Acımız çok büyük. Aramızdan bedence ayrılan tüm yoldaşlarımızda olduğu gibi yüreklerimizin bir parçası da onunla koptu, parçalandı, un ufak oldu!

Konya’da Mevlana Müzesi’ne gidip, avlusunda çektirdiği fotoğraflarla sosyal medya hesabında paylaşmıştı Mevlana’nın şu sözünü: “Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız! Bizim mezarımız ariflerin gönüllerindedir!

Yine bir başka paylaşımında halk ozanımız Neşet Ertaş’ın “Deniz’i seyretmek gibidir, bozkırda gökyüzünü seyretmek” dizelerinin altına yazdığı gibi çok sevdiği bozkıra değil, o çok sevdiği köyünün mavi göğünün altındaki bozkırına değil, yüreklerimize gömdük Seren Yoldaş’ımızı aslında dediği gibi!

4 yıl önce Ankara’da Partimizde gerçekleştirdiğimiz 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliği için hazırladığımız “İnsanlığın Kurtuluşuna Ömrünü Adayanlar Unutulmazlar” başlıklı panomuzun fotoğrafını paylaşmıştı. Evet, Seren Yoldaş’ımız, sen de o çok öykündüğün yiğit devrimci yoldaşlarımız gibi mücadele ederken ayrıldın aramızdan ve ölümsüzleştin çoktan, kavgamızda yaşamaya devam ediyorsun, edeceksin, unutulmayacaksın!

İnsanlığın acılarına sırtını dönüp, sadece kendi postuna özen gösterecek kadar alçalmadı Seren Yoldaş gencecik yaşına rağmen. Sevgi dolu yüreği buna izin vermezdi zaten. John Steinbeck’in Gazap Üzümleri romanındaki şu sözler tüm bedeninde mücadele azmi ve öfkesi uyandırmıştı ve sosyal medya hesabında bizlerle paylaşmıştı yine:

Açlığı yalnız kendi midesinde değil, çocuklarının karınlarında da hissedebilen bir insanı nasıl korkutabilirsin? Korkutamazsın… Her korkunun ötesindeki korkuları tanımıştır o adam artık.

Seren Yoldaş’ımız insanlığın insanca yaşayacağı, sevginin her şeyin temeline konduğu bir dünyaya inandı, inandığı kutsal dava için mücadele etti. Kısa yaşamını devrimci olarak geçirdi. Gerçek Devrimci teoriyi Partimizde, Partimizin ideolojisinde buldu.

İkinci Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi, Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’yı anma etkinliğimizin fotoğrafı ile Halk Ozanımız Ahmed Arif’in şu dizelerini paylaşmıştı:

Döğüşenler de var bu havalarda

El, ayak buz kesmiş, yürek cehennem

Ümit, öfkeli ve mahzun

Ümit sapına kadar namuslu.

Yoldaş’ımız, Cumhuriyet tarihimize geçen en önemli, en kitlesel halk ayaklanmalarımızdan olan Taksim Gezi İsyanı’mıza da katılmıştı yoldaşlarıyla birlikte yiğitçe! Öğrenciydi İstanbul’da o dönemde. Daha sonraki yıllarda Gezi Parkı’nda çektirdiği bir fotoğrafının altına şunları yazmıştı: “İstanbul özlenir elbet, ama en çok da sen. Canım Gezi” …

Bir 10 Kasım’da; Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşı’mız sırasında çekilen kalpaklı fotoğrafı ve “Bağımsızlık Benim Karakterimdir!” sözünün yazılı olduğu pankartımızı paylaşıp, “Anmak yeter mi, anlamadıkça? Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye Şiarından Asla Vazgeçmeyenler!” yazmıştı…

Yani Seren Yoldaş’ımız, devrimci olmaya karar verip kitap fuarımızdaki standımıza geldiği günden, bedence aramızdan ayrıldığı güne dek hep bağlı kaldı mücadelemize! Sevgi dolu yüreği insanlığın kurtuluşuna giden o günler için mücadele etme heyecanıyla çarptı her an!

Yine 6 Mayıs 2017’de Ankara’da Denizler’in mezarı başında gerçekleştirdiğimiz anma etkinliğinde paylaşmıştı şu sözleri… “Yürü Deniz yürü, biz de geliriz. Üç Fidan Ölümsüzdür!

Ah be Seren Yoldaş, o çok sevdiğin devrimci mücadelemizde yaşamaya devam ediyorsun, edeceksin!

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!

Seren Yoldaş Ölümsüzdür!

07.02.2022

Kurtuluş Partili Kadınlar