Site rengi

Tasarım

Ankara’da Mimar Mühendisler Kurtuluş Partisi Gençliğiyle birlikte bilinçleniyor bilinçlendiriyor

06.04.2018
571
A+
A-

Mimar-Mühendisler Komitesi ve Kurtuluş Partisi Gençliği’nin ortak katılımıyla düzenlenmesi kararlaştırılan etkinliklerin ilki 4 Mart’ta gerçekleştirildi. Kolektif bir çalışmayla yürütülmesi planlanan etkinliklerin ilki, Partimiz Genel Merkezi’nde yapılan film gösterimiyle başladı.

İlk etkinliğimizde kapitalist gıda tekellerinin üretim maliyetini azaltmak ve verimi arttırmak için yaptıkları sahtekârlıkları gün yüzüne çıkaran “Food Inc.(Gıda Ltd.)” adlı belgeselin gösterimi gerçekleştirildi.

Robert Kenner’ın yönetmenliğini yaptığı belgesel, kapitalist gıda tekellerinin rekabeti arttırmak uğruna çevre ve insan sağlığını nasıl hiçe saydığını, bünyelerinde çalıştırdıkları emekçilerin haklarını nasıl gasp ettiklerini ve üretimini yaptıkları sağlıksız gıdaları belge ve kanıtlarla ifşa ediyor.

Gençliğin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, belgesel gösteriminin ardından insan soyunun en büyük düşmanı AB-D Emperyalistlerinin gıda alanındaki şirketlerinin sırf kâr uğruna yaptıkları ahlâksız üretimlere karşı getirilebilecek kesin devrimci çözüm üzerinde tartışmalar gerçekleşti. İnsan sağlığıyla oynayan AB-D Emperyalistlerinin gıda tekellerine karşı nihai devrimci alternatifin, toplum çıkarına dayanan sosyalist üretim tarzı olduğunda fikir birliği sağlandı.

Ülkemizde ve dünyada gıda sektörünün rant uğruna yerli-yabancı Parababaları tarafından işgal edilişi ve buna karşı mücadele yolları, gençliğin temel tartışma başlığı oldu. Verimli geçen etkinliğin ardından bir sonraki etkinliğin konusu “Teknoloji ve Kapitalizm” olarak belirlendi.

 

Ankara’dan

Kurtuluş Partisi Gençliği