Site rengi

Tasarım

Katil ABD Emperyalistlerinin ve Siyonist İsrail’in Gazze’de ve Mescidi Aksa’da gerçekleştirdiği Katliamı ve alçakça saldırıyı protesto ettik

04.06.2021
417
A+
A-

476 günden beri mücadele sürdürdüğümüz Samsun Çorum Ambarı Grev alanında, Filistin Halkına Ramazan ayında yapılan alçakça, insanlık dışı saldırıyı protesto etmek için toplandık.

Grev alanındaki açıklamamıza grevci işçiler, sendika temsilcilerimiz, sendika yöneticilerimiz ve Genel Başkan’ımız katıldı.

Che Guevara posteri, Filistin bayrakları, DSF Bayrakları, sendikamızın flamaları ve dövizlerimizi taşıdığımız eylemimizde, Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Küçükosmanoğlu konuşmasında; 2 gün önce  Siyonist İsrail’in, teravih namazı kılmak üzere Mescid-i Aksa’ya gelen Filistinlilere ses bombaları ve plastik mermi ile saldırıp ve sonrasında Gazze’ye saldırarak, yüzlerce insanın yaralanmasına 9’u çocuk 24 Filistinli kardeşimizin ölmesine sebep olduğunu söyledi. Hayatını kaybeden insanlarımızı rahmet ve saygıyla andığımızı belirtti.

Küçükosmaoğlu bu zalimce saldırıyı, ABD Emperyalistlerinin “İsrail’in kendini savunma hakkı vardır.” açıklamasını yaparak meşrulaştırmaya çalıştığını ve saldırıyı Pentagon’un üstlendiğini söyledi.

AB-D Emperyalistlerinin, petrol ve doğalgaz bekçi köpekliğini yapmaktan başka hiçbir meşruluğu olmayan Siyonist İsrail ve ABD emperyalistlerinin bu alçakça saldırının hesabını vereceklerini dile getiren Küçükosmaoğlu. “Filistin Halkı ve Filistin İşçi Sınıfı Yalnız Değildir”, dedi.

Yüzlerce Filistinli çocuk ve kadının İsrail zindanlarında tutsak olduğunu da bir kez daha hatırlatan Küçükosmanoğlu, “bu Siyonist, bu terörist İsrail Devletinin hiçbir meşruluğu yoktur”, dedi.

Küçükosmanoğlu, Filistin Halkı ve İşçi Sınıfının bu meşru mücadelesi ile her zaman dayanışma içerisinde bulunmaya devam edeceğiz, dedi.

Küçükosmanoğlu, Türkiye’deki siyasi iktidara, AKP İktidarına da seslenerek, Siyonist İsrail ile her türlü ekonomik ve siyasi ilişkilerin derhal kesilmesi gerektiğini söyledi. Bizlerin yeri vatanına, toprağına sahip çıkan Filistin Halkının yanında olmaktır, diyerek çağrımızı tekrarladı.

Küçükosmanoğlu sözlerini bitirirken; İsrail Siyonizmi, ABD Emperyalistleri ve işbirlikçiler yaptıkları bu katliamların, bu alçakça, insanlık dışı saldırıların hesabını er geç Filistin Halkına, İslam coğrafyasına ve tüm ezilen halklara verecektir, dedi. Ve Filistin Halkıyla her zaman dayanışma içerisinde bulunacağımızı söyledi.

Protesto eylemimiz atılan sloganlarla son buldu.

 

Kahrolsun İsrail Siyonizmi ve ABD Emperyalizmi!

Zafer Direnen Filistin Halkının olacak!

Katil İsrail Filistin’den Defol!

Filistin İşçi Sınıfı Yalnız Değildir!

11.05.2021

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi