Site rengi

Tasarım

HKP’den; Partimiz, Kontrgerillacı Mehmet Ağar ve Oğlu Hakkında Cinayetten suç duyurusunda bulundu!

04.06.2021
401
A+
A-

Bir Mafya lideriyle Organize Suç Örgütü AKP’giller birbirine düşünce, ortalığa pislikler saçılmaya başladı. Laik Cumhuriyet’in altını oymak için el ele veren AKP’giller ve FETÖ, Ganimet Paylaşım Savaşına tutuşunca da bütün pislikleri ortalığa saçılmaya başlamıştı.

Yıllardır AKP’giller tarafından korunan, kollanan, kendisine koruma tahsis edilen, kendisine mitingler yaptırılan, alenen bilim insanlarına, AKP’giller’e muhalif olanlara tehdit, hakaret edecek bir ortam yaratılan Mafya Lideri Sedat Peker, kendisine verilen sözler yerine getirilmeyince, yapılan pislikleri ortalığa dökmeye başladı.

Ortalığa saçtığı pisliklerden biri de Kontrgerillacı Mehmet Ağar ve AKP’den Milletvekili yaptırdığı oğlunun alçakça-adice cinayeti. Üstelik bize, ülkemize, Halkımıza emanet edilen, Kazakistan Uyruklu gazeteci bir kadını hunharca katlediliyorlar Baba ve Oğlu. İşte bu cinayeti yargıya taşıdı Partimizin Avukatları. Yapmış olduğumuz suç duyurusuna ilişkin Genel Sekreter Yardımcımız Av. Tacettin Çolak Yoldaş’ımızın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Saygıdeğer Halkımız,

Bugünkü suç duyurumuzun konusu; birkaç gündür kendisi de bir organize suç örgütü lideri olan ve bir dönem birlikte iş yaptığı insanlar hakkında ifşalarda bulunan Sedat Peker’in açıklamalarından kaynaklanan bir suç duyurusudur. Bir dönem bu ülkede İçişleri Bakanlığı yapmış, Kontrgerilla faaliyetlerinin merkezinde yer almış olan Mehmet Ağar ve oğlu Tolga Ağar hakkında yaptığımız suç duyurusudur.

Mehmet Ağar ve Tolga Ağar’ın suçları, 27 Mart 2019 günü Tolga Ağar’ın Elazığ’daki evinde röportaj yapmaya gelen bir gazeteci genç kızla ilgilidir. Sedat Peker’in iddialarına göre bu genç kız, Tolga Ağar tarafından tecavüze uğramıştır. Bu kızcağız Pertek Jandarma Karakoluna sığınmış, ondan sonra da Jandarma, Mehmet Ağar’a haber verdikten sonra helikopterle Tolga Ağar kaçırılmıştır. Bir gün sonra da Yeldana Kaharman isimli üniversite öğrencisi muhabir evinde ölü bulunmuştur.

Şimdi burada, 2019’un Ekim ayında yerel savcılar dosyayı kapatmış, intihar süsü verilmiş. Maddi gerçekle uyuşmayan bir adli tıp raporu alınarak intihar süsü verilerek dosya kapatılmış.

Oysa aradan 2 yıl geçtikten sonra Sedat Peker’in çok somut, bilgiye dayalı açıklamaları göstermektedir ki daha sonra Malatya Adli Tıp Kurumundan alınan raporla birlikte bu açıklamalar örtüşmektedir ki, gazeteci Yeldana isimli kızımız önce öldürülüyor, sonra da intihar süsü vermek amacıyla asılı şekilde bırakılıyor. O nedenle birinci adli tıp raporu geçersizdir.

Dolayısıyla aslında burada birçok suç işlenmiştir.

Öncelikle, bu dosyayı kapatan savcı soruşturmayı yeterince yürütmediği için suç işlemiştir. Siyasilerin emir ve talimatıyla hareket etmiştir.

İkincisi, zaten cinayet suçundan yargılanması gereken Tolga Ağar, suç delilleri yok edilip değiştirildiği için soruşturma hakkında verilen takipsizlik kararıyla kurtulmuştur. Aynı zamanda Mehmet Ağar da suça yardım etmek suçunu işlemiştir. Bu konuyla ilgili yine yerel gazeteci Sedat Sur isimli bir arkadaşımız da Sedat Peker’in ifadelerini teyit edici bilgiler vermiştir. Cumhuriyet Savcılığına bugün itibarıyla vermiş olduğumuz suç duyurusu dilekçemizde bütün bu maddi olgular tek tek ortaya konmuştur.

Burada şunu söylemek istiyoruz; Halkımızın çok veciz bir sözü vardır. “Varlık seviştirir, Yokluk dövüştürür” diye. Şimdi bu mafya örgütleri, organize suç örgütleri ülkedeki siyasi iktidarı, devlet mekanizmasını elinde bulunduran parti de baştan aşağıya organize bir suç örgütüdür. Bunlarla ortaklık kurmaktadır. Bunlar artık inandırıcılıklarını yitirdikleri için, halkın kamu mallarını bitirdikleri için şu anda birbirlerine düşmüş durumdalar. Buna benzer ifşaların, buna benzer itirafların önümüzdeki günlerde de geleceği muhtemeldir. Onlarla ilgili de Halkın Kurtuluş Partisi olarak her zaman olduğu gibi duyarlı olmaya ve suç işleyenler hakkında işlem başlatılması ve dosyaların açılması noktasında harekete geçmeye devam edeceğiz.

Bugün basından edindiğimiz bir bilgiye göre Mehmet Ağar’a bir gazeteci sorular sormuş. Konuyu kendisinden açıklamasını istemiş, Mehmet Ağar da bilinçli bir şekilde Sedat Peker’in açıklamalarındaki suçlardan uzaklaşıp, Bodrum’daki marina yöneticiliği ile sınırlı tutmaktadır verdiği cevapları. Oysa göz göre göre bir genç kız katledilmiştir. O dosya kapatılmıştır. Nitekim geçmişte de bir AKP milletvekilinin yanında çalışan Türki Cumhuriyetlerden bir kızcağız da benzer şekilde katledilmiş ve dosyası kapatılmıştır.

Biz Halkın Kurtuluş Partisi olarak şunu söylüyoruz; bu ülkede kimsenin ama kimsenin suç işleme özgürlüğü yoktur. Suçu ve suçluyu gizleme hakkı yoktur. Cumhuriyet Savcılarına artık yeter, diyoruz. Cumhuriyet’in Savcıları olduklarını hatırlamalılardır. Onun dışında da gerçekten kamu düzenini, adaleti ve yargı mekanizmasının hakkıyla çalıştırmak isteyen dürüst insanlar da artık sessiz kalmamalıdır. Bizim bu suç duyurularımız aynı zamanda onlar açısından da cesaretlendirici girişimdir. Buyurun görevinizi yapın sayın savcılar.

12 Mayıs 2021

 

HKP Genel Merkezi