Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Real Market İşçileri işçi düşmanı Metro’nun Dudullu’da bulunan mağazasının önünü eylem alanına dönüştürdü

06.03.2018
579
A+
A-

Real Market Direnişçileri, gasp edilen haklarını almak için aylardır eylemlerine devam ediyor.

Metro Mağazalarının önünde, Metro’nun işletmelerinden olan MEDİA MARKT gibi işyerlerinin önünde, Metro Mağazalarından alış veriş yapan birçok kurumun önünde basın açıklamaları, eylemler yaparak bu mücadeleyi kararlılıkla devam ettiriyorlar.

Sadece İstanbul’la sınırlı kalmayan Direniş; Adana, Konya, Ankara, Kayseri, Eskişehir ve Bursa’ya taşınarak yurt çapında devam ediyor.

Real Market Direnişçileri bugün de Metro’nun Dudullu’da bulunan mağazasının önünde basın açıklaması yaptı. OHAL gerekçesi ile basın açıklamasının yasak olduğunu belirten polis eyleme izin vermek istemedi. Ancak işçilerin kararlı tutumu sayesinde basın açıklaması yapıldı.

Polisin güvenlik önlemleri aldığı eylemde işçiler tek tek söz alarak gasp edilen hakları için burada olduklarını belirterek, bu hak alma mücadelesini de Nakliyat-İş Sendikası ile birlikte zafere ulaştırıncaya kadar kararlılıkla sürdüreceklerini belirttiler.

Coşkulu bir şekilde geçen eylem atılan sloganların ardından sonlandırıldı. 22.02.2018

Yaşasın Real Market İşçilerinin Mücadelesi!

Kahrolsun Sarı Sendikacılık!

Her Yer Metro, Her Yer Direniş! 

İşçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız!

Tazminat Hakkımız Söke Söke Alırız!

Yılmadık Yılmayız Kazanacağız!

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi