Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: DİSK’in kuruluşunu REAL Market Direnişçilerinin katılımı ile METRO Mağazasının önünde direniş alanında kutladık

06.03.2018
604
A+
A-

 

Sendika olarak, 13 Şubat 1967 tarihinde kurulan DİSK’in, kuruluşunun 51. Yıldönümünü İstanbul’da Real Market Direnişçilerinin de katılımı ile basın açıklaması yaparak direniş alanında kutladık.

Basın açıklaması, aylardan beri METRO ve Beğendik tarafından gasp edilen hakları için direnen, üyesine sahip çıkmayan sarı-gangster sendikacılara karşı mücadele eden yiğit Real Hipermarket Direnişçilerinin mücadele alanı olan Kozyatağı’ndaki Metro Mağazasının önünde yapıldı.

Real Direnişçilerinin kitlesel katılımı ile birlikte sendikamızın yöneticileri ve Tüvtürk, Demtrans gibi işyerlerinden üyelerimiz ve işyeri temsilcilerimizde katıldılar.

Basın açıklamasında “DİSK 51 Yaşında”, DİSK’in Adını, Tarihini, Mücadele Geleneğini Yaşatacağız” pankartı açıldı, Kemal Türkler, Abdullah Baştürk, Kenan Budak, İsmet Demir ve Necmettin Giritlioğlu’nun fotoğrafları ve çeşitli dövizler taşındı.

Ayrıca Real Market direnişçileri de “Real Market Direnişçileri DİSK’in Kuruluş Amacını Parababası Metro’ya ve İşbirlikçi Sarı Sendikacılığa Karşı Mücadelesinde Yaşatıyor” ve “Haklarımızı Gasp Ettirmeyeceğiz, Real Market İşçileri” pankartlarını açtılar.

Basın açıklaması Real Direnişçisi kadın işçilerden Nihal Akbaş tarafından yapıldı.

Nihal Akbaş,  sendikamız tarafından hazırlanan bildiriyi okudu. Daha sonra Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında: DİSK’in kuruluş sürecini anlatarak, mücadelesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunda.

Coşkulu geçen eylemde sık sık; “Kahrolsun Sarı Sendikacılık”, “Yaşasın DİSK”, “İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız”, “Yaşasın 15-16 Haziran Direnişimiz”, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek” sloganları atıldı. 13.02.2018