Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu Önder Uzel’in Şikâyeti üzerine ifade verdi

08.11.2020
509
A+
A-

Hileli ve şaibeli bir şekilde iflas ettirilen ve çalışanların yasal hakları olan tazminatları ödenmeden işten çıkartılan Uzel Makine İşçileri, üyesi bulundukları sarı sendika Türk Metal’in de ihaneti sonucunda sahipsiz kalınca, Nakliyat-İş Sendikası olarak İşçi Sınıfına olan sorumluluğumuz gereği işkolumuzda olmamasına rağmen sahip çıktık ve Uzel İşçileri haklarını alıncaya kadar da sahip çıkacağız.

13 yıldır işçilerin yasal haklarını ödemeyen Uzel ailesi, bununla da yetinmeyip işçilerin alacaklarını ödememek için Uzel Makinanın arazisinin yok pahasına hileli bir şekilde satılması için elinden geleni yapmıştır.

Bu süreçte Uzel İşçileri 23 aydır sendikamız öncülüğünde mücadele ediyorlar ve 39 günden beri de işyerinin önünde kurdukları Direniş Çadırı ile gece gündüz 24 saat Direnişlerini devam ettiriyorlar.

Uzel’in sahiplerinden Önder Uzel işçilerin haklarını ödemek yerine ödememek için mahkeme süreçlerinde elinden gelen her şeyi yapmıştır. Bu da yetmezmiş gibi Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun yaptığı konuşmalarda kendisine hakaret ettiğini iddia ederek suç duyurusunda bulunmuştur.

Önder Uzel, Genel Başkan’ımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun; “Hangi ihanetin, hangi alçaklığın karşılığı bu davadan feragat ettin Önder Uzel” sözlerini söylediğini iddia ederek, bu sözlerle kendisine hakaret edildiğini belirterek Suç Duyurusunda bulunmuştur.

Bunun üzerine ifadeye çağrılan Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Sendikamızın Avukatı Ayhan Erkan’la bugün Beyazıt Karakoluna giderek ifade vermiştir.

Daha bir gün önce Real Market İşçilerinin haklarını ödemeyen Metro AG’nin patronunun şikâyeti üzerine duruşma yapıldı ve mahkeme davayı reddetti.

“Doğruyla Savaşan Yenilir” sözü bir kez daha bu mücadelemizde doğrulanacaktır. Bu şikayetin de sonuçlarına katlanacağız. Çünkü bizler çıktığımız bu yolda haklı olduğumuzu biliyoruz ve bu haklılığımızı kazanıncaya kadar savunmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Bedeli ne olursa olsun davamızdan vazgeçmeyeceğiz.

İşçilerin gasp ettikleri haklarını ödemek yerine bu tür davalarla, şikayetlerle, gözaltılarla bizleri yıldıramazlar. Başta Genel Başkan’ımız olmak üzere yöneticilerimiz hakkında işverenlerin şikâyeti nedeni ile açılan birçok ceza ve tazminat davaları bulunmaktadır.

Ne bu davalarınız ne şikayetleriniz bizleri mücadelemizden döndüremeyecektir. Tam tersine doğru bildiğimiz yolda kararlı bir şekilde yürümeye devam edeceğiz.

 

İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız!

Yaşasın Uzel Makina Direnişimiz!

Baskılar, Cezalar, Şikayetler, Gözaltılar Bizleri Yıldıramaz!

14.10.2020

 

Nakliyat İş Sendikası

Genel Merkezi