Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Sendikamızın örgütlendiği Reysaş Taşıt Muayene İstasyonları İşletim AŞ 8 üyemizi istifa etmediği için işten attı

06.03.2018
517
A+
A-

 

Üyelerimiz Cuma gününden beri  işyerlerinin önünde bekleyerek işe geri dönüş mücadelesi başlattılar.

Sendikamız toplam 141 işçinin çalıştığı Reysaş Taşıt Muayene İstasyonları İşletim AŞ’nin Eskişehir Merkez, Eskişehir Sivrihisar, Zonguldak Merkez, Zonguldak Ereğli, Kastamonu Merkez, Kastamonu Tosya, Karabük Merkez ve Bartın Merkez İstasyonlarında işçilerin çoğunluğunu üye yaparak Bakanlığa çoğunluk tespiti için başvurusunu yapmıştır.

Sendikal örgütlenmeden haberdar olan REYSAŞ işvereni sendikadan istifa etmeyen, haksız, hukuksuz, anayasaya ve yasalara aykırı baskılara boyun eğmeyen üyelerimizden Eskişehir’den üç, Karabük’ten üç ve Kastamonu’dan iki olmak üzere toplam 8 üyemizi Anayasaya ve hukuka aykırı bir şekilde işten atmıştır.

Atılan üyelerimiz 23.02.2018 Cuma gününden beri işe geri dönünceye kadar istasyonların önünde beklemeye başladılar. Bütün baskılara rağmen REYSAŞ’da yeni üyelikler devam etmektedir.

İşverenin yaptığı tehdit ve baskılar için sendikamız üç ilde de Cumhuriyet Savcılığına sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.

İşçilerin anayasal ve yasal hakkı olan sendika üyeliğini tanımayan, işçi ve sendika düşmanlığı yapan REYSAŞ İşvereni bir an önce bu tehdit ve baskılara son vermeli, atılan üyelerimizi işe geri almalıdır.

Sendikasına, ekmeğine, geleceğine, onuruna sahip çıkan üyelerimiz işe geri alınıncaya, REYSAŞ’da toplu iş sözleşmesi imzalanıncaya kadar haklı ve onurlu mücadelemiz devam edecektir.

Sendikaya üye olmak anayasal bir haktır. REYSAŞ işverenini, uluslararası ve ulusal sözleşmelerle, anayasa ve yasalarla güvence altına alınan örgütlenme, sendikaya üye olma hakkına saygı göstermeye çağırıyoruz. 26.02.2018

 

Atılan İşçiler Geri Alınsın!

Yaşasın REYSAŞ İşçilerinin Sendikal Örgütlenme Mücadelesi!

REYSAŞ İşçisinin Sendika Hakkı Engellenemez!

 

Nakliyat-İş Sendikası