Site rengi

Tasarım

Partimiz; Kuzey Ormanlarının yok edilmesi, İstanbul’un nefesinin tıkanması uğruna milyarlar harcanarak yapılan İstanbul Havalimanı’nın kış koşullarına teslim olarak ulaşıma kapanmasını yargıya taşıdı

03.02.2022
231
A+
A-

Bilindiği üzere İstanbul’da yoğun kar yağışı ve fırtına sonucunda İstanbul Havalimanı ulaşıma kapanmış, on binlerce yolcu mahsur kalmıştır. Daha önceden gerekli önlemler alınmadığından, yolcular kendilerine dağıtılan kartonlar üzerinde yatmak zorunda kalmışlardır. İnsanlarımız büyük bir mağduriyet yaşamışlardır. Ayrıca İstanbul Havalimanı’nda bulunan Turkish Cargo’ya ait bir hangar da yoğun yağış ve fırtına sırasında çökmüştür.

Dünyanın, Avrupa’nın en “büyük”, en “teknolojik”, en “donanımlı” gibi vaveylalarla sunulan İstanbul Havalimanı için sıfatlarının başına en, en, en getirilerek yapılan nitelemelerin ne kadar boş olduğunu yağan kar gösterdi. Kısacası Namuslu Bilim İnsanlarının söyledikleri doğru çıktı. AKP’giller Rant uğruna milyonlarca ağacı katlederek, ağaçlarla birlikte milyonlarca canlıyı yok ederek, doğayı tahrip ederek yaptıkları Havalimanının ne kadar gereksiz, faydasız bir proje olduğu ortaya çıkmış oldu.

Bu nedenle AKP’giller’in hakka, hukuka, hakkaniyete ve yasaya en küçük bir saygı duymadan, doğamıza, ormanlarımıza, orada yaşayan yaban hayvanlarına acımadan yandaşlara rant sağlamak amacıyla işledikleri bu suçlara karşı çıkmak her yurttaşın, her vatanseverin görevi ve hakkıdır.

Türkiye’nin en Yurtsever, Halkçı ve Kamucu Partisi olan müvekkil Halkın Kurtuluş Partisi’nin halkına karşı sorumluluğu gereği suç duyurusunda bulunduk.

Suç duyurusu sonrası Partimizin Genel Sekreter Yardımcısı, Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran Yoldaş’ın yaptığı açıklamayı aşağıda yayınlıyoruz:

 

Değerli Halkımız,

AKP’giller’in vurgun, talan, yolsuzluk uğruna yarattığı yeni bir yıkım yaşandı. İstanbul Havalimanı ulaşıma kapandı.

Bilindiği üzere İstanbul’da yoğun kar yağışı ve fırtına sonucunda İstanbul Havalimanı ulaşıma kapanmış, on binlerce yolcu mahsur kalmıştır. Daha önceden gerekli önlemler alınmadığından, yolcular kendilerine dağıtılan kartonlar üzerinde yatmak zorunda kalmışlar, yemek dağıtımı sağlıklı yapılmadığı için çoğu aç kalmıştır. İnsanlarımız büyük bir mağduriyet yaşamışlardır.  Daha yeni yapılmış olmasına rağmen yoğun kar yağışı nedeniyle bir hangarda çöküntü oluşmuştur.

Bu yaşanan büyük olumsuzluk sıradan bir olay değildir. Bu felaketin temel nedeni, gözlerini para hırsı, rant hırsı bürümüş aralarında (Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Eski Bakanı Cahit Turhan, Mevcut Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Mevlüt Uysal, Halkımızın anasına küfreden Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet CENGİZ, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Naci Koloğlu, MAPA İnşaat ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazif Günal ve Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu’nun da bulunduğu şüpheliler kamuoyunun ve bilim insanlarının bütün uyarılarını göz ardı ederek, Kuzey Ormanlarında milyonlarca ağacı katlederek, doğal çevrede geri dönüşü mümkün olmayacak tahribatlar yaratarak, su havzalarını yok ederek, oralardaki canlıları yok ederek, kamuoyunda “Beşli Çete” diye anılan yandaş şirketler Cengiz-MAPA-Limak-Kolin-Kalyon konsorsiyumu tarafından kurulan İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. tarafından yanlış yerde yapılan İstanbul Havalimanı yasalara aykırı, kamu zararı oluşturacak biçimde inşa ettirmiş ve işletmiş olmalarıdır.

 

Değerli Halkımız,

Bilimin ve doğanın kanunlarına karşı çıkılmaz. Aksi halde bilim ve doğa gereğini yapar. Bu hükmün infazı engellenemez. Bu hükmün istinafı ve temyizi yoktur. Son yaşadığımız İstanbul Havalimanı’nda felakette bunu kanıtlamaktadır. Halkımız bu kadar mağduriyete ulaşmışken, Beşli Çete’nin hiçbir zararı oluşmamaktadır. Çünkü onlar; sözde ekonominin kitabını yazdığını ileri sürenler tarafından yapılan anlaşma yolcu garantili olduğu için, zarar etmeleri söz konusu değildir. Herhangi bir zarara uğramadıkları gibi aksine, hazineden aldıkları paralarla basiretsizlikleri, yetersizlikleri ödüllendirilmektedir.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak bunu kabul etmemiz mümkün değildi. Bu nedenle ilgililer hakkında görevleri kötüye kullandıkları, Memuriyet görevlerini kullanarak kişi ve kurum kayırma (Ayrımcılık) suçunu işledikleri, bilerek ve isteyerek kamu zararına sebep oldukları ve böylece irtikâp suçunu işledikleri,  Kamu kurum ve kuruluşlarının zararına olarak Nitelikli dolandırıcılığa aracılık ettikleri, Özellikle Cengiz-MAPA-Limak-Kolin-Kalyon konsorsiyumu tarafından kurulan İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş yetkililerinin Nüfuz ticareti suçunu işledikleri ve tüm sanıkların 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 14 ve 91. maddelerini ihlal suçu işledikleri gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Maalesef AKP’giller’in hukuk bürosuna dönüştürülmüş mevcut yargıdan herhangi bir sonuç beklemiyoruz. Ama Tarihe not düşmek, ileride emri sadece kanunlardan ve vicdanından alacak bağımsız savcılar ve hâkimler tarafından yapılacak gerçek bir soruşturmada, gerçek bir yargılanmada dosyayı hazırlamak için Halkın Kurtuluş Partisi olarak davranışa geçtik.

Halkın Kurtuluş Partisi, Türkiye’nin en Yurtsever, Halkçı ve Kamucu partisidir. Halkına karşı sorumluluğu gereği bu suç duyurusunda bulunmuştur. Bu yolsuzluklara, bu vurgunlara, bu talanlara karşı mücadelesine devam edecektir.