Site rengi

Tasarım

Partimiz, Masayı Devirecek “Diploma Nerede?” sorusuyla bir kez daha İstanbul Büyükşehir Belediyesine başvuruda bulundu

05.01.2022
195
A+
A-

Genel Başkan’ımız Nurullah (Ankut) Efe’nin de söylediği gibi; “Diplomasızlık eninde sonunda herkesçe görülüp kesinkes anlaşılacak. Tayyip, diğer binbir suçuna ilaveten bu suçundan dolayı da yargı önüne çıkarılacak…”

18 Mayıs 2021 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının tüm kamuoyuyla ve Halkın Kurtuluş Partisi’yle paylaşılması için İstanbul Büyükşehir Belediyesine başvuru yapmıştık. Ancak Belediyeden bu konunun “kişisel veri olduğu ve kişinin iznine bağlı olduğu” gerekçesiyle başvurumuza ret cevabı verilmişti. Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomasının paylaşılmasına izin verdiğine dair bir haberi de ekleyerek İstanbul Büyükşehir Belediyesine aynı konuyla ilgili bir başvuruda daha bulunduk.

Verilen dilekçenin ardından İBB önünde açıklama yapan İstanbul İl Başkanımız Av. Pınar Akbina, şu ifadelere yer verdi:

***

Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinde yayınlanan haberde şöyle denmektedir; “Ben de böylesine köklü bir eğitim kurumu olan Marmara Üniversitesinin mezun olduğum Emin Bey’e dedim ki, şu künyeyi bir karıştır da oradan arşivden çıkart şunları. Yayınlayacak mısın, kendilerine gönderecek misin, ne yapacaksan yap da… Çünkü bunlar benim söylediklerime hiçbir zaman zaten inanmadılar, inanmayacaklar. Siz rektör olarak bunlara gönderirseniz belki inanırlar.”

İşte biz bu habere ve bu izne dayanarak yeniden CHP’li Büyükşehir Belediyesine başvuru yaptık ama ne yazık ki CHP ve Meclisteki diğer Beşli Çete bu konunun açığa çıkmasını istememektedirler. Çünkü belki biz de iktidara geliriz de bir pay kaparız telaşındalar bugünlerde. Onların sormadığı soruyu biz Halkın Kurtuluş Partisi olarak sormaya devam ediyoruz ve edeceğiz de.

13 Aralık 2021

 

HKP Genel Merkezi