Site rengi

Tasarım

Halkın Kurtuluş Partisi’nin haksız ve kanusuz bir şekilde Seçimlere sokulmamasına karşı hukuk mücadelesi devam ediyor

12.05.2018
552
A+
A-

Kurtuluş Partili Hukukçular bugün de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Bürosu Savcısı ve YSK üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu

Halkın Kurtuluş Partisi, Seçimlere katılma yeterliliğini yıllar öncesinden elde etmiş ve 2015 Seçimlerinden sonra örgütlendiği İl ve İlçe sayısını da 58’e çıkartmıştır.

Ancak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Bürosu Savcısı ve onun yönlendirmesi ile hareket eden Yüksek Seçim Kurulu, hiç hakkı ve yetkisi olmadan yasakoyucu gibi davranmak suretiyle yasada aranmayan yeni kurallar yaratarak ve de varolan yargı kararlarını uygulamayarak suç işlemekte, yasaları çiğnemekte, görevi kötüye kullanmaktadırlar.

Bu duruma karşı Kurtuluş Partili Hukukçular, AKP’giller’in hâkim ve savcılarını, hiç değilse kendi kanunlarını uygulamaları doğrultusunda aylardır çabalamaktalar.

Bu çabaların son adımı da kanunlar ve Anayasa dışına düşmüş bu hâkim ve savcılar hakkında 2820 Sayılı Siyasi Partiler Yasasının 36. Maddesi ile 298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Yasının 14/11. Maddelerini ihlal yoluyla Görevi Kötüye Kullanmak suçunu işledikleri için TCK 257. Maddesi uyarınca Genel Hükümlere göre soruşturma yürütülerek cezalandırılmalarının sağlanması için Yargıtay ve Danıştayda suç duyurusunda bulunmak oldu.

Şunu çok iyi biliyoruz ki AKP’giller’i korkutan, HKP Genel Başkanı, nam-ı diğer HKP’li Dayı’nın korkusuzca ve yiğitçe TRT ekranlarında AKP’giller’in ipliklerini pazara çıkarışı oldu.

Bu isyan ve de somut kurtuluş önerileri 7 Haziran 2015 Seçimlerinden sonra Tayyipgiller’e talimatı verdirdi. Çünkü HKP’li Dayı Âşık İhsani’nin dizelerindeki gibi nasırlı yumruğunu masaya vura vura haykırdı yapacaklarını:

Korkuyorlar, korkacaklar, korksunlar

Geliyoruz, geleceğiz yakındır.

Kim nerede ne işliyor hepsini

Biliyoruz, bileceğiz yakındır

 

Bölüşmüşler memleketin varını

Gelsin hele bekliyoruz yarını

Elimizin nasır balyozlarını

Başlarına çalacağız yakındır

27 Nisan 2018

 

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi