Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Metro AG’nin aralarında Sendikamız Genel Başkanının da bulunduğu 36 Kişi Hakkında açtığı Tazminat Davasını Mahkeme Reddetti Davalar, Mahkemeler Bizi Yıldıramaz!

08.11.2020
383
A+
A-

 

Hileli bir şekilde iflas ettirilen ve çalışanların yasal hakları olan tazminatları ödenmeden çıkartılan Real Market İşçileri, 37 aydır sendikamız öncülüğünde mücadelelerine devam ediyorlar.

Bu zaman içerisinde İstanbul başta olmak üzere; Kayseri’de, Ankara’da, Bursa’da, Real Market’in üst kuruluşu olan Metro Marketlerde ve Metro’nun iştiraki olan Media Markt’ta haftanın belli günlerinde kasa kilitleme ve basın açıklamaları gerçekleştirildi. Ve bu eylemler devam ediyor.

Yapılan eylemlerden rahatsız olan Metro AG, işçilerin kazanılmış haklarını vermek yerine onlar hakkında davalar açarak, şikayetlerde bulunarak, yıldırmaya çalışarak direnişin bitmesini amaçlıyor.

Bugün Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Genel Sekreterimiz Erdal Kopal ve GM Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Arslan’la birlikte toplam 36 kişi hakkında direniş ve eylemler sonucu haksız rekabetten kaynaklı “maddi manevi tazminat” talebi ile açılan dava görüldü.

Şikayetinde 2018’de yapılan eylemlerden dolayı “haksız rekabet nedeni ile zarara uğradığını” iddia eden Metro, Real Market işçilerine sahip çıktığımız için Sendikamızı da hedef göstererek bu davaya kurum kimliği ile sendikamızı da dahil etmiştir. Bugün yapılan duruşmada mahkeme bu şikayet konusu davayı reddetti.

Bir kez daha işçilerin haklılığı mahkemede tescillenmiş oldu. İşçilerin gasp ettikleri haklarını ödemek yerine bu tür davalarla, şikayetlerle, gözaltılarla bizleri yıldıramazlar. Başta Genel Başkanımız olmak üzere yöneticilerimiz ve Real İşçileri hakkında işverenlerin şikayeti nedeni ile açılan birçok ceza ve tazminat davaları bulunmaktadır.

Ne bu davalarınız, ne şikayetleriniz bizleri mücadelemizden döndüremeyecektir tam tersine mücadele azmimizi bileyerek daha kararlı bir şekilde direnişimizi sürdürmemize vesile oluyor ve olacaktır.

 

Yaşasın Real Market Direnişimiz!

Baskılar, Gözaltılar Bizleri Yıldıramaz!

13.10.2020

 

Nakliyat İş Sendikası

Genel Merkezi