Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Parababalarının İşçi Düşmanlığına, Sarı Sendikacılığa Karşı Uzel, Real ve Uyum/Makro Direnişçileri Mücadeleye Devam Ediyor Yağma Yok! Tazminatlarımızı Gasp Ettirmeyeceğiz!

08.11.2020
350
A+
A-

Tazminat hakları Parababaları tarafından gasp edilen Uzel Makine İşçileri, 6 Eylül’de Uzel Makine Fabrikası’nın önüne kurdukları Direniş Çadırında 7/24 mücadelelerine devam ediyorlar. Tıpkı Uzel Makine işçileri gibi Real Direnişçileri 38 aydır, Uyum/Makro işçileri ise 20 aydır sıcak soğuk, yağmur çamur demeden gasp edilen tazminatları için mücadeleye devam ediyor.

Uzel Makine, Real ve Makro Market Direnişçileri Pazar günü İstanbul’da basın açıklamaları yaparak bir kez daha tazminat haklarını gasp ettirmeyeceklerini, sarı sendikacılığa geçit vermeyeceklerini dosta da düşmana da gösterdi.

İstanbul’da yapılan eylemlere Covid-19 hastalığına yakalanan ve hastalığı yenen Sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve Sendikamız yöneticileri de katıldı.

Pazar günü ilk eylem Uzel Makine Fabrikası’nın önünde kurulan Direniş Çadırı’nda başladı. Saat 12:00’da bir araya gelen Uzel İşçilerine Real İşçileri de destek verdi.

Eylemde Uzel İşçileri adına yapılan konuşmalarda işçilerin gasp edilen tazminatlarını almak için gece gündüz direndikleri ve bu mücadeleyi eninde sonunda kazanacakları belirtildi. Ayrıca işçilere verdiği sözü tutmayan Türk Metal ve işçilerin hakkını gasp eden Uzel Ailesi protesto edildi.

Uzel Direnişçileri konuşmalarında ayrıca kendileri gibi Direnişte olan Soma-Ermenek Maden İşçilerinin ve Atlas Jet İşçilerinin de yanında olduklarını belirterek, onlara yönelik dayanışmalarını ifade ettiler.

Daha sonra söz alan sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, konuşmasına Uzel işçilerini ve verdikleri mücadeleyi selamlayarak başladı.

Küçükosmanoğlu, işçi haklarını gasp etmek için her türlü dalavareye başvuran Önder Uzel’in kendisi hakkında açmış olduğu hakaret davasını dile getirerek, hiçbir şeyin bu mücadeleyi engelleyemeyeceğini belirtti.

Küçükosmanoğlu yaptığı coşkulu konuşmanın sonunda, ekmek kavgasının sonuca ulaşması isteniyorsa mücadeleye dört elle sarılınması gerektiğini, örgütlülüğe daha çok sahip çıkılması gerektiğini bir kez daha vurguladı.

Genel Başkan’ımızın doyurucu ve coşkulu konuşması sırasında sık sık sloganlar atıldı.

Uzel Makine önündeki eylemin sonra ermesinin ardından her hafta olduğu gibi Real ve Makro Market Direnişlerine destek vermek üzere Güneşli’deki Metro Mağazasının önüne geçildi.

Burada Real İşçileri ve Uyum/Makro İşçileri konuşmalar yaparak tazminat hakları, ekmekleri ve gelecekleri için bu direnişi, mücadeleyi sonuna kadar devam ettireceklerini belirttiler.

Uzel Direnişçileri gibi, Direnişte olan Soma-Ermenek Maden İşçilerinin ve Atlas Jet İşçilerinin de yanında olduklarını belirterek onlara yönelik dayanışmalarını ifade ettiler.

Atılan sloganların ardından buradaki eylem de sona erdi.

Sendikamızın hakları gasp edilen işçilere yönelik desteği, işkolu ayrımı gözetmeksizin devam edecek.

 

Yaşasın Real Direnişimiz!

Yaşasın Uyum/Makro Direnişimiz!

Yaşasın Uzel Direnişimiz!

Kahrolsun Sarı Sendikacılık!

Yaşasın Sınıf Dayanışması!

19.10.2020

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi