Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Yağma Yok, Tazminatlarımızı Gasp Ettirmeyeceğiz!

05.01.2022
265
A+
A-

Parababalarının İşçi Düşmanlığına, Sarı Sendikacılığa Karşı

Uzel Makina İşçilerinin Mücadelesi Sendikamız Öncülüğünde Devam Ediyor

Uzel Makine Direnişçileri mücadelelerine kararlılıkla sahip çıkmaya devam ediyor. Uzel Makine Direnişçilerinin Sendikamız öncülüğündeki mücadelesi, devam edecek ve kazanan Uzel Makine İşçileri olacak.

Uzel Makine İşçileri, 14 yıldır haklarını arıyorlar, 37 aydır sendikamız öncülüğünde eylem yapıyorlar ve bugün Direniş Çadırında 457. Günlerini geride bırakıyorlar.

05.12.2021 Pazar günü Direnişçi İşçiler Uzel Makine Direniş Çadırı’ndaydı. Burada bir eylem gerçekleştirdik. Eyleme Genel Başkanımız ve sendika yöneticilerimiz de katıldı.

Sloganlarla başladığımız eylemimizde Direnişçi İşçiler adına Suat Bektaş bir konuşma yaptı.

Suat Bektaş konuşmasında 14 yıldır yasal hakları için mücadele ettiklerini söyledi. Verdikleri mücadelenin hem Uzel Patronuna hem sarı sendikacılık yapan Türk Metal Sendikası’na karşı olduğunun altını çizdi ve bu mücadelenin zaferle sonuçlanacağını söyledi. Bektaş konuşmasında mücadelenin birlik beraberlik, inanç ve kararlılıkla kazanılacağının vurgusunu yaptı.

Direnişçi Suat Bektaş konuşmasını tamamladıktan sonra Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu bir konuşma yaptı.

Küçükosmanoğlu konuşmasında “Kimse Uzel Makina İşçilerinin hakları üzerinde hesap yapmasın. Uzel Makina İşçileri haklı ve onurlu mücadelesini kazanacak. Direnen mücadele eden işçilerin tek kuruşu patronlardan kalmayacak” dedi.

Uzel Makina İşçileri açıklamadan sonra Kızılay Kan Merkezinden gelen araçta Kan Bağışında bulundu.

Yapılan konuşmaların arkasından eylemimiz sloganlarla son buldu.

06.12.2021

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi