Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: Real Market İşçileri Media Markt’ın yeni mağazası önünde eylem yaptı

12.05.2018
763
A+
A-

Real Market İşçileri Metro AG’nin İştiraki Media Markt’ın Maltepe Piazza AVM’deki Yeni Mağazası önünde protesto eylemi yaptı

İşçi Düşmanı METRO’dan, MEDİA MARKT’dan Alışveriş Yapma

Bilindiği üzere Real Market İşçileri gasp edilen haklarını alabilmek için 9 aydır direniyor, mücadele ediyor.

Metro’nun bulunduğu her yeri ve METRO’yla bir şekilde bağı olan birçok işyerine giderek eylem yapan Real Direnişçileri bu günde Metro’nun iştiraklerinden olan MEDİA MARKT’ın Türkiye’deki 63. mağazasının açılışında eylem yaptılar.

İşçilerin alınterinin, emeğinin karşılığını vermeyen, gasp eden METRO yeni bir mağaza için kesenin ağzını sonuna kadar açmıştır.

Media Markt’ın bugün Maltepe’de yapılan yeni mağaza açılışına giden Real Direnişçileri Maltepe Piazza alışveriş merkezine girerek mağazanın önünde sloganlarla bir kez daha haklarını gasp eden METRO ve MEDİAMRKT’ı protesto ettiler. Buna AVM’nin Özel Güvenlik Müdürü ve polis engel olmaya çalıştı. Ancak sendikamızın ve işçilerin kararlı tutumu sayesinde eylem başladı.

Sendikamız yöneticilerinin ve Anadolu Yakası Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu işyeri temsilcilerinin de katıldığı eylemde açıklama sendikamız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu tarafından yapıldı.

Küçükosmanoğlu yaptığı açıklamada; Gün geçtikçe kârlarına kâr katan patronların işçilerin haklarını vermediğini, gasp ettiğini belirterek METRO ve Media Markt’ın Real İşçilerinin alacaklarından sorumlu olduğunu bu haklarını alıncaya kadarda mücadelenin bütün mağazaların önünde devam edeceğini belirtti.

Açılış nedeni ile oldukça kalabalık olan mağazada işçiler geniş bir kitleye seslerini duyurmuş oldular. Media Markt’tan alışverişe gelenler alışverişi bırakarak işçilerin eylemini izlediler. Birçok müşteri alkışlarla işçileri desteklediler. Eylem süresince mağazada alış veriş durdu. Ayrıca Pizza AVM’ye gelen diğer müşterilerde işçilerin bulunduğu yere gelerek eylemi izlediler.

Sloganlarla devam eden eylemde “Haklarımızı Gasp Edenlere, İşçi Düşmanlığına Ortak Olma Metro Ve MediaMarkt’tan Alışveriş Yapma” pankartı açıldı.

Hep söylediğimiz gibi bir kez daha belirtiyoruz. Real İşçilerinin bu kararlı, fedakâr, özverili mücadelesi mahkeme kararları ve bilirkişi raporları ile sorumlu olduğu kanıtlanan METRO’nun sözünü tutup işçilerin haklarını ödeyinceye kadar devam edecektir. Sendika olarak da bizler İşçi Sınıfına olan sorumluluğumuz gereği işkolumuzda olmamasına rağmen Real İşçilerine sahip çıkıyoruz ve haklarını alıncaya kadarda sahip çıkmaya devam edeceğiz. 20.04.2018

 

Yaşasın, Real Market İşçilerinin Hileli İflasa, Haklarının Gasp Edilmesine, Sarı Sendikacılığa Karşı Mücadelesi!
İşçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız!

Nakliyat-İş Sendikası
Genel Merkezi