Site rengi

Tasarım

Partimiz, “Siz yıkın mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin”, diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu!

07.11.2021
315
A+
A-

AKP’giller adeta bir kriminal suç örgütü gibi çalışmaktadır. Anayasa, kanun dinlemiyorlar. Anayasa da, kanun da, yönetmelikler de Kaçak Saraylı Reis’in ağzından çıkanlar… Kriminal suç örgütünün başı ne derse o. Onun altındakiler, Süleyman Soylu gibiler de Reislerinin birebir kopyası. Farklı da davranamazlar zaten.

AKP’giller’in Anayasa, Kanun tanımazlığına, hukuksuzluklarına, vurgunlarına, Kamu Malı yağmalamalarına, Kamunun varlıklarına çökmelerine, Kamuya TÜGVA’nın beyinleri iğdiş edilmiş gençleri yerleştirmelerine, hırsızlıklarına sessiz kalmadığımız gibi, Süleyman Soylu’nun İnsanları suç işlemeye tahrik eden kanunsuzluğuna da sessiz kalamazdık.

Bu suçlarını da kayıt altına aldırdık. Bir kez daha Tarihe not düştük. Bir kez daha AKP’giller’i hesap gününde yargılayacak, gücünü vicdandan ve hukuktan alan Savcı ve Yargıçlara iddianame hazırladık.

Suç duyurumuz sonrası Partimiz MYK Üyesi Av. Doğan Erkan Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

 

Değerli Halkımız,

Süleyman Soylu bir kez daha Anayasayı ve yasaları hiçe saydı. 26 Ekim 2021 tarihinde Kadın Muhtarlar Derneği’nin Genel Kurulunda bir konuşma yaptı ve burada dedi ki; “Metruk binalar var. Ama yıkamıyor diyorsunuz, Mahkeme kararı var diyorsunuz. Mahkeme kararına siz uymayın. Mahkeme bizim arkamızdan gelsin. Geceleyin yıkılsın. Kim nereden bilecek kimin yıktığını? Sabah da valilerimiz, kaymakamlarımız molozları temizleriz” dedi.

Süleyman Soylu adeta bir kriminal suç örgütü lideri edasıyla konuşuyor. Gerçekten kendi fıtratında hukuk bilinci yok. Devlet memurları ve kamu görevlilerinin Anayasaya ve Yasalara sadakat borcuna dair bir bilinç yok. Mahkeme kararlarının, yargı kararlarının yürütmeyi bağladığına dair de bir bilinci yok. Bir tek biz ne istersek yaparız, bilinci var. Ama bu bilinç bir hukuk devleti bilinci değil. Bir Anayasal devlet, sosyal hukuk devleti bilinci değil. Bu bilinç, bir çete hukuku bilincidir.

Kemal Gözler Hoca’mızın Anayasa Hukuku ders kitabında çok isabetli ifade ettiği gibi, sadece hiyerarşi ve sadece liderin verdiği kuralların uygulanmasından oluşan düzene hukuk devleti demiyoruz. “Çete Hukuku”, “Harami Hukuku”, diyoruz.

Elbette biz bu ülkede Cumhuriyet hukuku ve Laik Sosyal hukuk devletinin koruyucusu Halkın Kurtuluş Partisi olarak ve bunlara gerçek anlamda temellice sahip çıkan tek parti olarak, bir kez daha suç duyurusunda bulunmak zorunda kaldık.

Çünkü TCK’nin 214’üncü maddesi, “Suç işlemek için alenen tahrik”te bulunan kimseye verilen cezayı düzenliyor. Biz de bu suçtan Süleyman Soylu’nun yargılanıp, cezalandırılması için bir kez daha suç duyurusunda bulunmak zorunda kaldık.

28 Ekim 2021

 

HKP Genel Merkezi