Site rengi

Tasarım

YSK’nin keyfi ve çifte standart kararına karşı YSK’ye itiraz ettik

12.05.2018
544
A+
A-

Artık AKP’giller’in seçim bürosuna dönüşmüş Yüksek Seçim Kurulunun, seçilme katılma hakkını elde etmiş ve daha önce üç seçime katılmış, her seçimde oylarını ikiye katlamış HKP’yi 24 Haziran’da yapılacak seçim dışına atma kararına karşı itiraz dilekçemizi YSK’ya ilettik.

Halkçı Hukukçu yoldaşlarımızdan HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran ile HKP Genel Sekreter Yardımcısı İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak yaptıkları açıklamada YSK’nin bu hukuksuzluğunu gözler önüne serdiler.

Yapılan açıklamada Seçimlere girebilmenin yasada belirtilen iki maddesini yerine getirerek seçimlere girebilme yeterliliğini kazanan HKP’ye yönelik, YSK’nin olmayan yasa maddeleri uydurduğu ve YSK’nin siyasi karar alma hakkının olmadığı vurgulandı.

Halkçı Hukukçular; en son girdiği seçimde aldığı 85 bin oyun Meclise girmeye yetmediği, Meclisteki partilerin hiçbirinin de oylarını bölmeye yetmediği, ama HKP Genel Başkanı “HKP’li Nurullah Dayı’nın 7 Haziran ve 1 Kasım Seçimlerinde TRT ekranlarından yaptığı etkileyici konuşmalardan korktuklarını vurguladılar.

Elbet bu yapılan hukuksuzlukların hesabı sorulacaktır.

Elbet Halkımız gerçek kurtuluşunun Yiğitlikler, Dürüstlükler ve Doğruluklar hareketi HKP’de olduğunu anlayacak ve arkasında kenetlenecektir. 23 Nisan 2018

 

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi